Boisko dla kilku dyscyplin, pumptrack i siłownia plenerowa. U zbiegu ulic Podleckiego i Łuczniczej powstała właśnie atrakcyjna przestrzeń sportowo-rekreacyjna dla mieszkańców. To zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego. Warto odwiedzić i wypróbować to miejsce!

W ostatnich dniach zakończyły się wszystkie procedury odbiorowe. Z nowej, zagospodarowanej przestrzeni można już zatem korzystać.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Zielony, niezagospodarowany dotąd teren podzielony został na dwie strefy:

  • sportową „A”, gdzie zamontowano urządzenia sprawnościowe i zbudowano pumptrack;
  • sportową „B” – z boiskiem wielofunkcyjnym, trybunami oraz siłownią plenerową.

Zbudowano też odcinki ścieżki rowerowej oraz ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż północnowschodniej i południowo-wschodniej granicy działki.

Boisko, siłownia i pumptrack

Boisko wielofunkcyjne jest dostosowane do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. To obiekt o wymiarach 15 x 28 m (powierzchnia 420 mkw). Nawierzchnia boiska wykonana została z podłoża poliuretanowego. Urządzenia siłowni plenerowej zamontowano na nawierzchni mineralnej, wodoprzepuszczalnej. Znajdziecie tam: orbitrek, wiosła, urządzenie dla osób niepełnosprawnych i urządzenie do ćwiczenia mięśni brzucha. Obok siłowni zamontowana została drabinka do streetworkoutu.

Zadowoleni będą miłośnicy ekstremalnej jazdy na rowerach sportowych – zbudowano tu pumptracka, czyli zapętlony tor rowerowo-rolkowo-deskorolkowy o długości około 70 m i nawierzchni bitumicznej. Składa się z kilku garbów, zakrętów profilowanych tzw. band oraz „hopek”.

Spacerkiem wzdłuż potoku Maćkowy

W ramach inwestycji zbudowano ciąg pieszy, który będzie służył także jako dojazd serwisowy do obsługi urządzeń sportowych. Powstał on wzdłuż potoku Maćkowy. Łączy cały zagospodarowany teren z ulicą Podleckiego. Pozostałe ścieżki piesze łączą poszczególne strefy nowej atrakcyjnej przestrzeni. Cały teren oświetlono

Dotąd nieużytek, dziś atrakcyjna przestrzeń

Teren, na którym powstała nowa przestrzeń sportowo-rekreacyjna była jeszcze w ubiegłym roku tzw. nieużytkiem. Najbliższe zabudowania, a więc osiedle domów jednorodzinnych, jak i budynków wielorodzinnych, znajdują się w odległości 50 i 70 metrów.

“Przestrzeń sportowo-rekreacyjna Podleckiego/Łucznicza” to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego 2022. Wykonawcą prac była firma Elsik. Koszt prac wyniósł blisko 2 mln złotych. Inwestycja była realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, w tym Zielonego BO, a także środków z Rady Dzielnicy Orunia Górna – Gdańsk Południe. Z kolei boisko powstało ze środków budżetowych Miasta Gdańska. Administratorem został Gdański Ośrodek Sportu.

oprac. KG / redakcja@gdansk.pl
fot. Grzegorz Mehring / gdansk.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »