Gdańsk odpoczywa na plaży!

Miasto Gdańsk zaprasza na dziewięć kąpielisk morskich: Jelitkowo, Piastowska Jelitkowo, Molo Brzeźno, Hallera Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo, Orle oraz Świbno. Od kilku lat część z nich szczyci się one prestiżowym, międzynarodowym certyfikatem „Błękitnej Flagi” (BlueFlag.org), co świadczy m.in. o wyjątkowej czystości wody jak i plaży. Ich administratorem jest Gdański Ośrodek Sportu.

Loader

Nad bezpieczeństwem plażowiczów w sezonie letnim czuwają ratownicy wyposażeni w nowoczesny sprzęt. Specjalnie przygotowane kładki dla wózków oraz wózek-amfibia umożliwiają korzystanie z plaż osobom niepełnosprawnym, a bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne zapewnia przybyłym moc atrakcji. Plażowe i nadmorskie siłownie, place zabaw, plażowe przedszkola, ścieżki i parkingi rowerowe, wypożyczalnie sprzętu plażowego, stadion letni, parki nadmorskie, rezerwaty przyrody, boiska i zjeżdżalnie to tylko nieliczne z oferowanych atrakcji.

Na szczególną uwagę zasługują cieszące się ogromną popularnością plażowe biblioteczki. Ten niezwykły projekt przyciągnął na plaże nie tylko sympatyków kąpieli morskich, ale i amatorów czytania. Na każdym gdańskim kąpielisku można znaleźć regały z książkami.

Więcej informacji
Więcej informacji
aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »