Bieganie jest jedną z ulubionych, jeśli nie ulubioną formą aktywności fizycznej gdańszczan. W ramach programu Aktywuj się w Gdańsku znajdują się różne zajęcia kierowane do biegaczy, a ostatnio do tego grona dołączył Inkubator Biegania w ERGO ARENIE. Treningi są bezpłatne i skierowane do wszystkich, ale szczególnie dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, ale nie do końca wiedzą, jak się za to zabrać.

– Staramy się łączyć przekazywanie wiedzy teoretycznej z praktyką. To co odróżnia nasze treningi od innych to z pewnością wykłady, podczas których uczestnicy mogą zgłębić takie zagadnienia jak prawidłowa technika biegu, najczęściej popełniane przez biegaczy błędy czy wiedza o zdrowym odżywianiu. Zajęcia teoretyczne odbywają się raz w miesiącu, a praktyczne w każdą sobotę o godzinie 9– mówi Patrycja Tarnowska z ERGO ARENY, organizatora treningów.

Treningi odbywają się na podłożu nieutwardzonym: na sopockich Błoniach, terenach sąsiadujących z halą, leżącą na granicy Gdańska i Sopotu czy okazjonalnie na plaży. W przypadku niepogody, grupa ma do dyspozycji salę treningową w przychodni Rehasport Clinic, współorganizatora inicjatywy. Centrum rehabilitacji sportowej odpowiada również za prowadzących zajęcia oraz za wykładowców, prowadzących teoretyczną część Inkubatora Biegania.

– Wykłady odbywają się w sali konferencyjnej ERGO ARENY, znajdującej się przy wejściu technicznym C1, na tyłach obiektu. Odbywają się w drugi lub trzeci czwartek miesiąca o godzinie 18. Najbliższe spotkanie zaplanowaliśmy na 12 grudnia, a prowadzi je pan Mariusz Goliński. Treningi prowadzi natomiast Magda Szczepańska – trener przygotowania motorycznego w Rehasport Clinic, olimpijka z Aten, specjalistka od wieloboju lekkoatletycznego. Praktykę wspieramy więc teorią. Chcemy pomóc szczególnie tym osobom, które być może nie mają jeszcze dużego stażu biegowego, a chciałyby zacząć swoją przygodę z bieganiem – kończy Patrycja Tarnowska.

Sobota, godzina 9:00 (trening)
zbiórka przy hali ERGO ARENA, wejście główne (A1)
Lokalizacja zajęć
Czwartek, godzina 18:00 (wykład) – raz w miesiącu, drugi lub trzeci czwartek miesiąca
hala ERGO ARENA, sala wykładowa (wejście C1)
Lokalizacja zajęć
zdjęcia: Fotobank.PL / ERGO ARENA
aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »