Co roku, za pomocą inicjatywy “Aktywuj się w Gdańsku” udaje się zaktywizować tysiące mieszkańców naszego miasta. Na przełomie stycznia i lutego ruszył nowy cykl bezpłatnych zajęć z zakresu sportu i rekreacji ruchowej, a Gdański Ośrodek Sportu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, wprowadził do programu nowości.

Gdańszczanie kochają biegać, co widać po tegorocznym planie programu „Aktywuj się w Gdańsku”. Po roku przerwy wznowiono zajęcia „Aktywuj się w Maratonie”, które – jak sama nazwa wskazuje – skierowane są głównie do tych, którzy 14 kwietnia zamierzają zmierzyć się z królewskim dystansem 42 kilometrów i 195 metrów podczas 5 edycji Gdańsk Maratonu. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu i potrwają aż do startu imprezy. Uczestnicy zajęć dodatkowo mogą korzystać z planu treningowego przygotowanego przez Radosława Dudycza, multimedalisty Mistrzostw Polski. Już teraz większość korzystających z programu osób wypowiada się w samych superlatywach, a wymierne efekty przygotowań najłatwiej będzie można sprawdzić…na mecie 5. Gdańsk Maratonu.

Również dwa razy w tygodniu, w Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana odbywają się zajęcia „Biegaj bez kontuzji – treningi ogólnorozwojowe i wzmacniające”. Kolejną biegową propozycją jest Run Beach Morning, który odbywa się w każdą niedzielę o godzinie 9 w okolicach brzeźnieńskiego Molo.

– Mottem projektu od 3 lat jest “Więcej niż Bieganie”, gdyż każda z edycji prócz aktywizacji lokalnej społeczności, rok w rok zrzesza biegaczy chcących pomagać charytatywnie. Dotychczas zebraliśmy 20 000 zł na Asystor Kaszlu dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, 10 000 zł na turnus rehabilitacyjny dla dziewczynki chorej na zespół Retta, uczestniczyliśmy w akcji zbiórki na budowę domu dla tej samej osoby, która zakończyła się sukcesem, mówimy tu o łącznej kwocie 100 000 zł. Ponadto udzielamy się w licznych mniejszych akcjach charytatywnych poprzez wolontariat lub zbiórki rzeczy dla nieuleczalnie chorych. W tym roku promujemy aktywność osób z Zespołem Downa pod opieką fundacji “Ja Też”. Sportowa część wydarzenia kierowana jest do osób, które nawet nie marzyły o rozpoczęciu swojej przygody biegowej, bo nie wiedziały jak. Łączymy japoński Slow Jogging z popularnym marszobiegiem, który dla każdego jest idealną formą na start. Dodatkowo uczymy odpowiednich nawyków, poświęcając 15 minut na rozgrzewkę, 30 minut na wyżej opisany marszobieg i 15 minut na rozciąganie. Spotkania podczas Run Beach Morning to idealne miejsce, aby poznać osoby, z którymi możemy być aktywni w pozostałe dni tygodnia – mówi Adam Zagórski, inicjator przedsięwzięcia.

Jeśli do powyższych przedsięwzięć dodać jeszcze „Treningi biegowe”, które od wielu lat niezmiennie cieszą się wielką popularnością wśród gdańszczan, mamy tu do czynienia z pełną ofertą dotyczącą najpopularniejszej aktywności ruchowej świata.

Jeśli ktoś woli zwiedzać Gdańsk w nieco wolniejszym tempie, a przy okazji zorganizować czas swoim dzieciom, propozycją GOS są „Piesze wędrówki z rodziną”. Kilkugodzinne wyprawy pozwolą aktywnie spędzić niedzielne przedpołudnie, jednocześnie obcując z naturą i poznając najciekawsze miejsca, jakie ma do zaoferowania Nadleśnictwo Gdańsk.

Listę tegorocznych nowości programu zamyka „Fitness dla dzieci”. Zajęcia, które odbywają się w niedzielne południe podnoszą ogólną sprawność fizyczną uczestników w wieku od 7 do 14 lat. Mogą stanowić świetne uzupełnienie treningów w innych dyscyplinach sportu, ale i stanowić samoistną formę rekreacji ruchowej.

Oczywiście w 2019 roku wciąż można uczęszczać na te najbardziej „znane i lubiane” zajęcia programu Aktywuj się w Gdańsku, takie jak joga, zumba, gimnastyka dla seniora, nordic walking i wiele innych. Szczegóły dotyczące inicjatywy dostępne są na stronie aktywujsiewgdansku.pl – zapraszamy!

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »