Program Aktywuj się w Gdańsku w roku 2023 powoli zaczyna się rozkręcać, a do tygodniowego rozkładu aktywności dochodzą kolejne opcje. Warto zapoznać się z aktualną listą zajęć i treningów, w których można wziąć nieodpłatny udział. Kolejne propozycje już „w drodze”!

Jak zwykle bardzo szybko wystartowały zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą, a entuzjastki sobotnich treningów w Hali judo przy ulicy Traugutta 29 mają już za sobą kilka spotkań w 2023 roku. Zajęcia zaczynają się zawsze o 9:00 i trwają mniej więcej 60-90 minut.

Również w sobotę, ale godzinę wcześniej, o 8:00 w Gdańsk Fitness Magnum przy ulicy Kartuskiej 422a, odbywają się zajęcia Train my family! Jak sama nazwa wskazuje, jest to propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych członków rodziny. Trening odbywa się w dwóch salach, dzieci ćwiczą w formie sportowo-zabawowej, natomiast dorośli stawiają na sprawność ogólną. To świetny sposób na międzypokoleniową integrację i energiczny początek weekendu.

W każdą trzecią (z wyjątkiem wakacji) sobotę miesiąca na Podleśnej Polanie w Gdańsku Wrzeszczu będą odbywać się Rodzinne Ogniska z Ninja Kids. Trzygodzinne spotkanie podzielone jest na część aktywną, podczas którego dzieci nabierają sprawności ninji, oraz wspólne ognisko dla najmłodszych i ich opiekunów.

Od stycznia aż do września niedzielne poranki stoją pod znakiem spotkań w gronie Run Beach Morning. Do 26 marca włącznie o godzinie 9:00 w pobliżu Molo w Brzeźnie można w świetnym towarzystwie zasmakować kąpieli w lodowatej wodzie, czyli morsowania. Natomiast od 19 marca, o tej samej porze i w tej samej lokalizacji odbywać się będą spotkania biegowe. Jak podkreślają prowadzący zajęcia, aspekt budowania społeczności biegowej jest tam równie ważna, jak sama aktywność fizyczna.

Zupełną nowością są także treningi Train and run!, czyli zajęcia biegowe, przygotowujące do wszelkiego rodzaju wyzwań ogólnorozwojowych oraz biegów przeszkodowych. A ponieważ wszystko wskazuje na to, że również w kalendarzu imprez Gdańskiego Ośrodka Sportu pojawi się impreza typu OCR (obstacle course racing – bieg z przeszkodami), dlatego warto uczęszczać na zajęcia, które w każdy czwartek o godzinie 20 rozpoczynają się w okolicach Decathlonu przy ulicy Szczęśliwej 1.

To oczywiście nie wszystkie propozycje, które znajdą się w grafiku zajęć programu Aktywuj się w Gdańsku w 2023 roku. Trwają konkursy ofert dla prowadzących znane i uwielbiane przez gdańszczan zajęcia takie jak joga, zumba czy gimnastyka dla seniora. O ich rozpoczęciu informować będziemy na kanałach informacyjnych Gdańskiego Ośrodka Sportu oraz na stronie www.aktywujsiewgdansku.pl, gdzie znajdą Państwo więcej informacji i szczegółów dotyczących wyżej wymienionych zajęć.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »