Sportowe atrakcje, zorganizowane podczas ferii zimowych przez Gdański Ośrodek Sportu i jego partnerów sprawiły, że okres wolny od nauki dzieci i młodzież szkolna bardzo chętnie spędzały aktywnie.

Największą popularnością cieszyła się promocja „Basen za zeta”, obowiązująca przez dwa tygodnie na Pływalniach GOS na Chełmie, Stogach, Oruni i Osowej. Z wejść w promocyjnej cenie 5 złotych mogli korzystać w tym okresie także rodzice oraz opiekunowie dzieci i młodzieży, a efektem obu akcji było blisko 10 tysięcy odwiedzin wspomnianych basenów! Uczniowie chętnie korzystali też z wejść na pływalnie w ramach Zimowej Szkoły Ratownictwa, a blisko 50 osób mogło rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem dzięki treningom organizowanym przez Szkołę Tryton. Do tego dochodzi 130 osób, mających okazję zagrać w podwodnego hokeja, dzięki zajęciom z Klubem Bałtyckie Foki.

Podobna liczba osób skorzystała z treningów tenisowych na kortach przy Traugutta 29, chętnie wybierano również zajęcia z badmintona na obiektach Sport Park Przymorze. Wyjątkowo wysoką frekwencją mogły pochwalić się treningi judo, w których udział wzięło łącznie blisko 200 dzieci. W ten sposób infrastruktura Hali Walk przy Traugutta 29 została wykorzystana w najlepszy możliwy sposób.

Kolejna grupa nastolatków miała z kolei okazję załapać żeglarskiego bakcyla podczas Ferii z Zaruskim, podczas których młodzież miała unikalną okazję obcowania z najstarszym w kraju drewnianym żaglowcem Generał Zaruski oraz bogatymi zbiorami Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Nie mamy wątpliwości, że ta młodzież prędzej czy później wróci na morze.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »