19 maja 2024 roku po raz ósmy będą miały miejsce zmagania najlepszych ratowników wodnych, którzy zmierzą się podczas II rundy Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego 2024 na Pływalni Chełm, przy ul. Chałubińskiego 13. Będzie to doskonały test umiejętności dla uczestników przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem letnim.

Całoroczna edycja ma formę ligowych zawodów. Każda runda odbywa się w innym mieście naszego województwa gdzie zawodnicy rywalizują ze sobą w czterech różnych konkurencjach ratowniczych. Ideą przyświecającą organizacji cyklu jest szerokie upowszechnianie ratownictwa wodnego, przyciągnięcie zainteresowania młodych ludzi i umożliwienie rozwiniecie pasji do uprawiania sportów wodnych. Pozwala również na nawiązywanie współpracy i stanowi płaszczyznę do wymiany doświadczeń nie tylko między zawodnikami, ale także trenerami, instruktorami i wykładowcami.

Organizatorem zawodów jest Pomorska Federacja WOPR, która powstała w 2014 roku jako związek stowarzyszeń. Współorganizatorem zawodów jest Gdański Ośrodek Sportu. Wspólne działania mają ogromny wpływ na popularyzację ratownictwa wodnego. Zasięg Federacji obejmuje obszar niemal całego województwa i pozwala na zapewnienie rywalizacji na wysokim poziomie ratownikom z całej Polski.

Konkurencje podczas II rundy Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego:

  • 50/100m ratowanie kombinowane
  • 50m holowanie manekina/ 50m ratowanie krążków*
  • 50/100 m ratowanie manekina z pasem/ 100 m z pasem*
  • 4×25 m sztafeta holowanie manekina – drużynowo
    *konkurencje dla kat. Młodzik

Zawody będzie można oglądać z trybun pływalni, a także śledzić wyniki on-line na stronie livetiming.pl

Komunikat organizacyjny

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNYPOMORSKA LIGA RATOWNICTWA WODNEGO 2024 GDAŃSK, 19 MAJA 2024

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »