Ani się obejrzeliśmy, a wielkimi krokami zbliżają się trzecie, finałowe zawody cyklu XC Gdańsk 2019. Po imprezach odbywających się przy ulicy Czyżewskiego oraz w okolicach Sanktuarium w Matemblewie, tym razem miłośnicy ścigania się na rowerach górskich spotkają się przy ulicy Abrahama, żeby po raz kolejny przemierzać malownicze szlaki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Podczas zawodów 27 lipca stawka będzie jednak podwójna – oprócz wygranych w poszczególnych wyścigach walka toczyć się będzie także o miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu. O ile w niektórych kategoriach wiekowych sytuacja jest dość klarowna, a jedynie nieobecność lub nieoczekiwane problemy na trasie mogą pozbawić liderów klasyfikacji końcowego triumfu, to w niektórych przypadkach walka o poszczególne miejsca na podium powinna być fascynująca i trwać do samego końca zmagań. Chociażby z tego powodu warto pojawić się na sobotnich zawodach.

Terminarz XC Gdańsk 2019

  • 15 czerwca – Czyżewskiego (zawody już się odbyły)
  • 29 czerwca – Matemblewo
  • 27 lipca – Abrahama

Szczegółowy plan godzinowy zawodów poszczególnych kategorii wiekowych w REGULAMINIE IMPREZY.

ZAPISY DO XC GDAŃSK ABRAHAMA

Opłata startowa w kategoriach zawodników powyżej 18 lat wynosi:

30 zł – płatne do 24 lipca

50 zł – płatne w dniu imprezy w Biurze Zawodów

W kategoriach zawodników poniżej 18 lat:

10 zł – płatne do 24 lipca

20 zł – płatne w dniu imprezy w Biurze Zawodów

Opłaty i rejestracji drogą elektroniczną można dokonywać do 24 lipca włącznie.

Trasa wyścigu przy ulicy Abrahama bez wątpienia należy do kategorii „znanych i lubianych” nie tylko wśród trójmiejskich kolarzy crossowych, ale organizatorzy postanowili dodatkowo zadbać o uczestników cyklu XC Gdańsk i, w porównaniu do lat ubiegłych, zmienili nieco jej profil. Jak zapowiadają – będzie jeszcze ciekawiej!

– Postanowiliśmy zmienić trochę trasę, w naszym mniemaniu stała się bardziej wymagająca, jest zdecydowanie mniej „pustych” przejazdów, wykorzystujemy do maksimum bardzo atrakcyjny teren wraz z finałowym stokiem przy ul. Michałowskiego. Na pewno będzie się podobała uczestnikom wprowadzając dużo urozmaicenia. O ile sam szkielet trasy zostaje taki sam, o tyle zostaje totalnie zmieniona końcówka trasy. Jak wspomniałem, jest bardziej technicznie, przejeżdżamy m.in. przez sam szczyt stoku mijając po drodze zapierający dech w piersi widok na Gdańsk i Zatokę. Zmienia się również miejsce usytuowania startu, mety i miasteczka zawodów. Będzie ono zlokalizowane przy boisku u podnóża stoku, właśnie na ul. Michałowskiego – zapowiada Bartłomiej Glaas z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu przy współpracy z Trójmiejskim Stowarzyszeniem Rowerowym
Sponsor: SUEZ
Patroni medialni: trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, gdansk.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »