Po niewątpliwym sukcesie, jakim okazał się Eko-marsz i inne wyprawy wchodzące w cykl Pieszych wędrówek z rodziną, marszrutą, która odbędzie się w niedzielę 8 grudnia, zamykamy tegoroczną część zajęć należących do programu Aktywuj się w Gdańsku. Ostatnie w 2019 roku spotkanie odbędzie się w Lasach Otomińskich. Tu i ówdzie chodzą słuchy, że podobno na wycieczkę pofatyguje się również sam Święty Mikołaj.

Piesze wędrówki z rodziną to cykl spotkań, które nie tylko przybliżyły gdańszczanom wszelkie korzyści płynące z uprawiania turystyki pieszej, ale także – między innymi za sprawą Eko-marszu – zwróciły uwagę na zagadnienia natury ekologicznej, a także pokazały piękno terenów zielonych, z których bogactwa nie wszyscy mieszkańcy Gdańska zdają sobie sprawę,

– W Lasach Otomińskich skrywa się mnóstwo ciekawostek przyrodniczych: liczne, malownicze torfowiska oraz powyrobiskowe leje, z których wydobywano bursztyn. Jeden z nich, który na pierwszy rzut oka wygląda jak dziura po małym meteorycie, to właśnie dawna kopalnia tzw. “złota Bałtyku”. Obie ciekawostki poznamy podczas ostatniej tegorocznej rodzinnej wędrówki, realizowanej w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku – zapowiada organizator i przewodnik podczas wędrówek, Krzysztof Kochanowicz.

Ostatnia tegoroczna wędrówka zakończy się ogniskiem, które odbędzie się w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Organizator zapewnia do tego celu drewno, podpałkę, metalowe kije do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków, worki na śmieci i dobrą zabawę. Uczestnicy organizują we własnym zakresie zakąski, kiełbaski oraz napoje. Podobno grzeczne dzieci mogą liczyć także na upominki od Świętego Mikołaja…

Gdański Ośrodek Sportu pracuje obecnie nad tym, żeby Piesze wędrówki z rodziną znalazły się w programie Aktywuj się w Gdańsku również w 2020 roku.

Piesze wędrówki z rodziną: niedziela, 8 grudnia 2019 roku
Dystans do pokonania: max. 7 km
Prędkość marszu: dopasowana do dzieci
Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki: Bąkowo, Park Sportowo-Rekreacyjny przy ul. Otomińskiej (zobacz na mapie)
Harmonogram:

  • 9:45 – zbiórka (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)
  • 10:00 – przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
  • 13:00 – przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki, rozpalenie ogniska

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu, Grupa Rowerowa 3miasto

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »