Wszystko wskazuje na to, że frekwencja Biegu Westerplatte z 2018 roku, kiedy to w imprezie wystartowało blisko 3500 uczestników, zostanie pobita. 57. edycja jednego z najstarszych biegów ulicznych w Polsce odbędzie się już 14 września. Każdy, kto chciałby zgłosić swój udział w zawodach, albo już się zarejestrował, ale nie uiścił jeszcze opłaty startowej (30 PLN), ma na to czas do niedzieli, 1 września. Obowiązujący limit zgłoszeń to 3900 uczestników. Bądź wśród nich!

Każdy, kto chociaż raz wystartował w Biegu Westerplatte podkreśla, że na trasie można odczuć, że nie jest to zwykła, kolejna impreza biegowa, a element historii jest ściśle związany z atmosferą sportowej rywalizacji. Zawodnicy tradycyjnie już wystartują w miejscu, gdzie wybuchła II Wojna Światowa, finiszować natomiast będą przy Stoczni Gdańskiej i Europejskim Centrum Solidarności, czyli miejscach, które nierozłącznie kojarzą się z wolnością. W ramach tegorocznej edycji Biegu Westerplatte zainauguruje także „Samorządowa dziesiątka”, inicjatywa Gdańskiego Ośrodka Sportu i Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Historycznych kontekstów imprezy wciąż przybywa.

Oczywiście nie należy zapominać także o sportowej stronie rywalizacji. Na każdego uczestnika, który pokona ten dystans, po przekroczeniu linii mety czekać będzie pamiątkowy medal. Na liście startowej znajduje się chociażby zeszłoroczny triumfator biegu, Sebastian Wąsicki, który zwyciężył wówczas z czasem 32 minuty i 24 sekundy. Kto okaże się najlepszy w tym roku?

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu
Partnerzy: Oceanic, TRECWEAR, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Baltiqa Day Spa, Zakłady Przemysłu Cukierniczego Bałtyk Sp. z o.o., MasterRent24
Patronat medialny: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, gdansk.pl. trojmiasto.pl, maratonypolskie.pl, treningbiegacza.pl
Partner społeczny: Fundacja Hospicyjna

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »