W sobotę oraz w niedzielę 21 i 22 maja sympatycy gry w metalowe kule wezmą udział w dwóch turniejach. Gra zwana Petanque lub boule jest niezwykle wciągająca, a do jej uprawiania potrzebny jest utwardzony plac lub kawałek parkowej przestrzeni. W Gdańsku można w nią grać m.in. na specjalnie do tego celu przygotowanym bulodromie w Parku R. Reagana, wejście B.

Organizator – Gdańskie Stowarzyszenie Petanque “Gdańskie Boule” przy współpracy z Gdańskim Ośrodkiem Sportu od kilku lat wspólnie popularyzują tą ciekawą, towarzyską rozgrywkę.

Pierwszego dnia, o godzinie 10.00 wystartują Mistrzostwa Gdańska Petanque o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska, do których zapraszane są zarówno amatorskie zespoły dwuosobowe (dublety) jak i licencjonowani zawodnicy. Udział w tym turnieju jest bezpłatny. Start o godzinie 10.00, zapisy bezpośrednio przed turniejem, od 9:30.

Drugi dzień to Mistrzostwa Pomorza Singli i będzie to turniej rankingowy. Rozegranych zostanie siedem rund systemem szwajcarskim, każda po 35 minut.  Początek o godzinie 9.30.

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »