Sezon Pieszych i Rowerowych wycieczek i wędrówek z Rodziną powoli zbliża się ku końcowi, a jego ostatnią w tym roku odsłoną będzie wyprawa po górnych tarasach lasów między Gdańskiem Osową, Nowym Światem i Chwaszczynem. Aktywny wypoczynek z przewodnikiem to wspaniała okazja, aby poznać ciekawostki przyrodnicze i historyczne leśnych zakamarków Trójmiasta, szczególnie w atmosferze Złotej Polskiej Jesieni. Udział w imprezie, wchodzącej w program Aktywuj się w Gdańsku, tradycyjnie już jest bezpłatny.

  • Niedziela, 26 listopada 2023, godz. 9:50
  • Zbiórka: Chwaszczyno, ul. Sambora I , plaża nad Jeziorem Wysockim
  • Lokalizacja zbiórki

Program godzinowy

– Zbiórka o godz.9:50 (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)

– 10:00 – przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę

– 13:30 – przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki, rozpalenie ogniska

– 13:45 – 15:00 – wspólne ognisko integracyjne i podsumowanie sezonu

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z naszą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 6 lat. Młodsze szkraby można zabrać w nosidełku. Tym razem zalecamy nie brać ze sobą wózków terenowych, gdyż niektóre odcinki naszej trasy są dość wąskie z licznymi przeszkodami. Na wędrówkę można zabrać ze sobą psa.

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej wędrówki rekomendujemy buty trekkingowe o twardej podeszwie z protektorem. Zważywszy na poranną rosę warto ubrać buty wodoodporne.  Błoto może wystąpić tu sporadycznie, jedynie w obrębie jezior powyrobiskowych i w dolinie potoku Strzelenki. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi. Dystans do pokonania to maksymalnie 8 kilometrów, a prędkość marszu będzie dopasowana do dzieci

Na koniec wspólnej przygody rozpalimy ognisko w miejscu do tego przeznaczonym. Organizator zapewnia do tego celu podpałkę, drewno, metalowe widełki do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków, worki na śmieci i dobrą zabawę. Kiełbaski i inne przysmaki każdy uczestnik przynosi we własnym zakresie.

WIĘCEJ INFORMACJI O IMPREZIE

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »