8 grudnia na obiekcie piłkarskim przy ulicy Meissnera 5 odbędzie się ostatnia w tym roku, mikołajkowa edycja turnieju dzikich drużyn „Do przerwy 0:1”. Zawody jednocześnie zwieńczą 15-lecie zapoczątkowanego już w 2004 roku cyklu imprez, w których uczestnictwo zawsze było, jest i będzie darmowe.

Co roku odbywają się cztery edycje turnieju, po jednej przypadającej na każdą porę roku. Hasłem tegorocznego cyklu jest „Nie biorę, wybieram piłkę”, wspomagane przez Miasto Gdańsk i Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień.

– Nasze rozgrywki zawsze toczone były w duchu fair-play, ale chcemy pokazać również, że jesteśmy wolni od uzależnień. Wybieramy sport, wybieramy piłkę nożną, jesteśmy aktywni, natomiast mówimy „nie” używkom, chemii, która źle wpływa na świadomość – mówi Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i organizator imprezy od samego początku jej istnienia.

Dlatego właśnie podczas turnieju, równolegle do rozgrywanych meczów, odbędą się warsztaty dla młodzieży w wieku 14-17 lat z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Zawodnicy będą mieli m.in. do pokonania tor przeszkód w narkogoglach (dzięki współpracy z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień), a także okazję porozmawiać z psychologiem zajmującym się tematyką uzależnień.

Jeśli chodzi o same rozgrywki, drużyna musi się składać z od 6 do 10 zawodników, a jeśli uczestnicy są niepełnoletni, musi towarzyszyć im dorosły opiekun. Poza tym w zawodach może wziąć udział każdy. Zapisy do turnieju tradycyjnie już rozpoczynają się o godzinie 9, a pierwsze mecze o 10. Rywalizacja, zawsze w duchu fair-play, odbywa się w pięciu kategoriach: dziewczyn oraz trampkarze (rocznik 2006 i młodsi), młodzicy (2003-2005), juniorzy (2000-2002) i open (1999 i starsi). Mecze odbywać się będą w trzech lokalizacjach: pod „balonem” – na sztucznej murawie kompleksu sportowego GOS przy ulicy Meissnera 5 oraz na boiskach szkół: ZSO nr 8 przy ulicy Meissnera i SP 80 przy ulicy Opolskiej.

– Z jednej strony cieszymy się, że nie musimy martwić się o pogodę, bo dach stadionu, który będzie główną areną „Do przerwy 0:1” ochroni nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Z drugiej strony trochę żal, że nie gramy w całości „pod chmurką”, bo cofając się o kilka lat wstecz pamiętam ośnieżone boiska przy Meissnera i biegających po boisku zawodników w czerwonych czapkach Mikołaja. Miało to swój urok, w dodatku była to świetna zabawa, czasami połączona ze sportowym survivalem mówi inicjator turnieju “Do przerwy 0:1”

Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji.

– Już tradycją tego turnieju jest wizyta kilku piłkarzy Lechii Gdańsk, którzy dzień później, w meczu na szczycie Ekstraklasy, zmierzą się z Legią Warszawa. Jesienią odwiedzili nas Michał Nalepa, Filip Mladenović i Patryk Lipski. Uczestnicy będą mogli też liczyć na ciepły posiłek, więc chętnych poczęstujemy grochówką i bigosem. Ta zimowa edycja zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem, ale jak zwykle zapraszamy wszystkich chętnych – kończy Andrzej Kowalczys.

Turniej dzikich drużyn „Do przerwy 0:1”

Sobota, 8 grudnia 2018, Kompleks Sportowy Meissnera 5

Zapisy: od godziny 9.00

Start: od godziny 10.00

Więcej informacji na stronie: http://doprzerwy01.pl/

Organizator: Gdańska Fundacja Dobroczynności

Do grona partnerów należą: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu, Agnieszka Owczarczak, Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, Merco, Merkus, Torus, Firma Usługowa MARIO, Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego, Lions Club Gdańsk Neptun, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, 2mGroup, M1 Fabrika, Lechia Gdańsk, City Football Club, Szkoła Podstawowa nr 80, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8, SM Rozstaje, SM Młyniec, Kosycarz Foto Press, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Pomorskie.eu, Panorama Pomorza, Gdańsk.pl, Lechia.net, Stowarzyszenie „Nasz Gdańsk”, Dobre Wiadomości.

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »