Druga w tym roku impreza biegowa Gdańskiego Ośrodka Sportu odbędzie się na Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby przy al. Grunwaldzkiej 244 pod hasłem „Przyjazna i aktywna Strzyża”. Zawody będą miały prawdziwie rodzinny charakter, ponieważ wystartują w nich zarówno dorośli jak i najmłodsi. Każde dziecko będzie mogło zmierzyć się z dystansem odpowiednim do swojej kategorii wiekowej.

Przyjazna i Aktywna Strzyża to zawody na dystansie 5 kilometrów, finansowane z Budżetu Obywatelskiego. Nie będą co prawda liczone do klasyfikacji tegorocznego cyklu #RUNGDN, ale i tak warto wziąć w nich udział. Mieszkańcy dzielnicy Strzyża mają zapewniony bezpłatny udział w zmaganiach, podobnie jak młodzież do 15 roku życia, natomiast wysokość opłaty startowej dla pozostałych uczestników wynosi 25 złotych. Ogromne emocje powinny towarzyszyć biegom dziecięcym. Każda z pociech będzie mogła zmierzyć się z dystansem odpowiednim do swojej kategorii wiekowej, których jest aż 11! Dorośli również, oprócz kategorii Open, klasyfikowani będą dodatkowo w czterech przedziałach wiekowych. Troje najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej z nich otrzyma specjalne statuetki, a każdy uczestnik – pamiątkowy medal.

W biegu głównym trasa wytyczona będzie po całym obiekcie przy al. Grunwaldzkiej 244 i składać się będzie z trzech pętli o łącznej długości około 5 kilometrów. Trasa nie posiada atestu PZLA i została wytyczona za pomocą urządzenia GPS. Z kolei najmłodsi uczestnicy oraz młodzież będą biegać po lekkoatletycznej, tartanowej bieżni, a dystanse do pokonania będą się wahać od 100 metrów (maluchy w asyście rodziców/opiekunów) aż do 1000 metrów (roczniki 2008-2009).

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »