Dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu oraz prezes Polskiego Stowarzyszenia Palantowego Łukasz Szymborski złożyli podpisy pod umową, na podstawie której pod koniec maja 2020 r. na Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby przy alei Grunwaldzkiej 244 odbędzie się Puchar Polski w Palancie.

Ponieważ ostatnie Mistrzostwa Polski wygrała drużyna PSPAL Trójmiasto, to właśnie jej przypadło prawo do organizacji Pucharu Polski w Palancie. Zdecydowaliśmy, że impreza odbędzie się na obiektach GOS. Stanowią one świetną infrastrukturę, dzięki czemu będziemy mogli ustawić dwa boiska. Dzięki temu w Pucharze Polski będzie mogło wystąpić więcej zespołów, nawet 16 drużyn. Zagramy systemem podwójnej szansy, gdzie zespół odpada dopiero po dwóch porażkach. Na tym etapie rozwoju naszej dyscypliny to najlepsza formuła – podkreśla Łukasz Szymborski.

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Palantowego zaznacza, że mimo iż palant to gra mająca 400-letnią historię, stowarzyszenie działa w kraju od 6 lat i ciągle się rozwija. Właśnie dlatego do organizatorów tych zawodów pomocną rękę wyciągnął GOS.

Zawsze chętnie wspieramy to, co nowe i interesujące. Cieszymy się, że właśnie Stadion przy alei Grunwaldzkiej będzie areną zmagań. Z ciekawością będziemy się przyglądać przebiegowi imprezy. Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom – mówi dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu, Leszek Paszkowski.

Puchar Polski w Palancie 2020 odbędzie się w sobotę, 30 maja 2020 roku na Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby przy Alei Grunwaldzkiej 244.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »