Race for the Cure to, jak głosi organizator polskiej edycji biegu, fundacja Omea Life, największa na świecie charytatywna impreza sportowa dla rodzin. Rzeczywiście, 29 września, dokładnie o tej samej porze w 17 europejskich miastach odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie, a w zaszczytnym gronie biorących udział w akcji metropolii znajduje się również Gdańsk. Więcej o inicjatywie Race for the Cure będzie można dowiedzieć się 14 września podczas 57. Biegu Westerplatte.

Race for the Cure po raz pierwszy w Polsce odbył się 30 września 2018 roku, również w Gdańsku. Celem imprezy jest podniesienie świadomości profilaktyki raka piersi, budowanie solidarności z chorymi i ich rodzinami oraz zgromadzenie funduszy na działalność fundacji.

Na całym świecie Race for The Cure ma jeden wspólny wizerunek. Osoby dotknięte rakiem piersi biegną w różowych koszulkach, celebrując życie. Pozostali uczestnicy wyrażają gest solidarności w walce z rakiem piersi zakładając koszulki białe. Wspólnym biegiem upamiętniają również tych, których już z nami nie ma.

Do udziału w imprezie, która odbędzie się w niedzielę 29 września w samo południe w Centrum Hevelianum zachęcamy wszystkich gdańszczan. Podczas 57. Biegu Westerplatte więcej informacji zarówno o samym biegu jak i o sposobach, w jaki można wspomóc osoby zmagające się z chorobą nowotworową jak i samą fundację Omea Life, udzielą w strefie mety pracownicy tej organizacji i wolontariusze.

Więcej o Race for The Cure przeczytacie pod adresem internetowym
https://thinkpinkpoland.pl/

oraz na Facebooku
https://www.facebook.com/events/hevelianum/mi%C4%99dzynarodowy-bieg-race-for-the-cure-by-omealife/2319759131610131/

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »