Na początku wakacji Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku wraz z Gdańskim Ośrodkiem Sportu po raz kolejny otworzyła „Bibliotekę na plaży”. To coroczna akcja, której celem jest promocja czytelnictwa i umożliwienie miłych chwil z lekturą. Na kąpieliskach oraz w punktach gastronomicznych na najpopularniejszych gdańskich plażach ustawione zostały regały z książkami, po które można sięgnąć podczas odpoczynku nad wodą.

W tym roku „Biblioteka na Plaży” cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelniczek i czytelników. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przekazała rekordową liczbę książek – łącznie ponad tysiąc dwieście egzemplarzy. To lektury, które Biblioteka dostosowała do szerokiego grona odbiorców i odbiorczyń. W plenerowych biblioteczkach znaleźć można zatem książki dla dzieci i młodzieży, literatura obyczajowa, romanse, kryminały, powieści przygodowe i sensacyjne, a nawet przewodniki po Pomorzu.

Regały oznaczone logo „Biblioteki na plaży” można znaleźć do końca sierpnia w kilku lokalizacjach – na Stogach przy wejściu nr 26, przy molo w Brzeźnie, w Jelitkowie przy wejściu 73 oraz w punktach gastronomicznych i barach przy wejściach 50, 52, 75 i 78.

źródło: gdansk.pl
autorka: Aleksandra Grochowska

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »