Z pewnością niedzielny poranek 27 sierpnia 2017 r. dla wszystkich, którzy zamierzali wziąć udział w ostatnim z Turniejów Nikon Cup Gdańsk 2017, za sprawą pogody nie napawał optymizmem. Jednak dla tych, którzy odważyli się stawić na brzeźnieńskiej plaży natura przewidziała niezwykle atrakcyjną nagrodę – idealne warunki atmosferyczne do gry w siatkówkę plażową i to bez jakichkolwiek opadów deszczu.

Zmotywowani niniejszym faktem zawodnicy przystąpili zatem do dzieła. Na starcie stawiło się 12 zespołów, w tym jeden typu mikst z turnieju młodzieżowego – Marcin Jędrzejczyk i Zuzanna Kozioł. Do gry wkroczyli także Mateusz Sypniewski i Michał Pałubicki, powracający do siatkówki plażowej po długiej przerwie. Niestety, ulegli oni w ćwierćfinale Rogińskiemu/Hulińskiemu 21:16 i na tym etapie zakończyli turniej. Zawodnicy, zapowiedzieli jednak, że był to już ich ostatni tak długi rozbrat z siatkówką i za rok powrócą jeszcze silniejsi.

Nie sposób było jednak nie zauważyć, że rozgrywki przebiegały w zasadzie pod dyktando pary Ilewicz/Zięba, którzy w finale spotkali się z Brange/Zbrzeźnym. Do stanu 17:17 nieznaczną przewagę mieli ci drudzy. Jednak jak przystało na mistrzów (Piotr Ilewicz jest tegorocznym Akademickim Mistrzem Europy w siatkówce plażowej, zaś Mateusz Zięba w tym roku w Turnieju Nikon Cup Gdańsk przegrał tylko 2 mecze finałowe) wrzucili “piąty bieg” i zakończyli spotkanie rezultatem 21:18. W spotkaniu o 3. miejsce zmierzyli się Rogiński/Huliński oraz Bąk/Kaszowicz. Mimo, że ci pierwsi nie wykorzystali dwóch piłek meczowych to jednak ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 21:16.

  1. Mateusz Zięba/Piotr Ilewicz
  2. Mikołaj Brange/Krzysztof Zbrzeźny
  3. Marek Rogiński/Paweł Huliński
  4. Maciej Kaszowicz/Bartosz Bąk

Nie należy jednak zapominać, że w toku całego cyklu, poszczególni zawodnicy zbierali punkty do klasyfikacji generalnej według reguły I. Miejsce – 4 pkt., II. Miejsce – 3 punkty, III. Miejsce – 2 punkty, IV. Miejsce – 1 pkt. W turnieju finałowym, punkty za poszczególne miejsca liczyły się podwójnie.

W klasyfikacji turnieju młodzieżowego pierwsze miejsce na dzień 20 sierpnia 2017 r. zajmował Jakub Kraut (13 pkt), zaraz zanim uplasował się Bartosz Weber (12 pkt). Niemniej jednak zwycięstwo Marcina Jędrzejczyka w parze z Zuzanną Kozioł spowodowało, że Jakub Kraut (nieobecny 27 sierpnia 2017 r.) spadł na 2. miejsce, zaś Marcin Jędrzejczyk wraz z 19. punktami został liderem klasyfikacji generalnej. W związku z powyższym, obydwaj zawodnicy otrzymali nagrody w postaci aparatów Nikon Coolpix B500 i od tej pory będą mogli uwieczniać swoje siatkarskie sukcesy, właśnie przy pomocy tego urządzenia.

Takim samym aparatem, uwiecznić mogli swój triumf w klasyfikacji generalnej Mateusz Zięba (30 punktów – 4 zwycięstwa i 2 razy 2. miejsce) oraz Jakub Sulima (27 punktów – 6 zwycięstw i 1 razy 2. miejsce). Co ciekawe, Zięba i Sulima sześciokrotnie występowali razem w turnieju i tylko raz ulegli duetowi Ilewicz/Wołoszuk (zwycięzcom poprzedniej edycji turnieju).

Rzecz jasna, zwycięstwo w klasyfikacji generalnej nie było takie łatwe, jak mogłaby sugerować powyższa relacja. W zestawieniu turnieju open punktowało bowiem aż 44 zawodników w 9 turniejach, co może jedynie świadczyć o bardzo wyrównanym poziomie rozgrywek (w każdym z nich miejsca premiowane punktami zajmowało jedynie 8 graczy). Natomiast w turnieju młodzieżowym sklasyfikowanych zostało 26 zawodniczek i zawodników. Z kolei w klasyfikacji generalnej turnieju open Pań znalazło się 18 zawodniczek.

Łącznie, we wszystkich turniejach z cyklu Nikon Cup Gdańsk 2017 udział wzięło 241 zawodniczek i zawodników z całej Polski, przy czym najliczniejsze pod względem frekwencji były zawody inauguracyjne z 2 lipca 2017 r., w których zagrały aż 52 drużyny. To absolutny rekord frekwencji w sześcioletniej historii turniejów z cyklu Nikon Cup Gdańsk, a jednocześnie absolutna przyjemność, gdyż rokrocznie turniej śrubuje kolejne rekordy.

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »