W niedzielę, 13 maja 2018 r. wystartują zawody nordic walking, które będą zaliczane do cyklu Korona Polski. Odbędą się na atrakcyjnej trasie wytyczonej na Wyspie Sobieszewskiej. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Organizatorami zawodów są Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu, którzy zapraszają do jednego z najatrakcyjniejszych krajobrazowo i rekreacyjnie miejsc w Gdańsku. Uczestnicy będą rywalizować na nowej trasie poprowadzonej szlakami leśnymi. Przewidziane są dwa dystanse: rekreacyjny ok. 5 km oraz profesjonalny ok. 10 km. Rejestracja odbywa się przez:

Biuro zawodów usytuowane będzie na końcu ul. Falowej. Tam też przewidziany jest parking dla uczestników. Dojazd na miejsce startu możliwy jest komunikacją miejską – linią autobusową 112 (należy wysiąść na przystanku Falowa) lub samochodem – parking przy ul. Falowej: współrzędne GPS 54.350760, 18.833817.

Dla każdego zawodnika przewidziany jest odlewany medal okolicznościowy. Wszyscy zawodnicy, którzy staną na podium otrzymają puchary w swoich kategoriach wiekowych.

Zawodnicy startujący w imprezie mają możliwość wypożyczenia kijów na podstawie odebranego numeru startowego. Ich liczba jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Program imprezy:

  • 09:00 – 10:30 Wydawanie pakietów startowych
  • 10:45 – Rozgrzewka
  • 11:00 – Start
  • 13:30 – Dekoracja zwycięzców
  • 14:00 – Zakończenie imprezy

Patronat medialny: Radio Gdańsk, gdansk.pl, trojmiasto.pl

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »