Pierwsza odsłona zawodów #RUNGDN pokazała, jak bardzo stęskniliście się za atmosferą biegowej imprezy, rywalizacją oraz kontaktem, nawet tym ograniczonym przez pandemiczne obostrzenia, z osobami dzielącymi Waszą pasję. Na trasę wytyczoną wokół Stadionu Gdańsk wyruszyło aż 260 uczestników! A po uśmiechach, często widocznych nawet spod przesłaniającej twarz maseczki, widać było, że już nie możecie doczekać się kolejnych startów.

Przede wszystkim należy podziękować wszystkim za dyscyplinę przy trzymaniu rygoru sanitarnego. Uczestnicy kwestie bezpieczeństwa swojego i innych potraktowali niezwykle poważnie. Dyscyplina wśród biegaczy może zaowocować w przyszłości, kiedy będą rozstrzygały się kwestie kolejnych luzowań pandemicznych restrykcji. Mamy więc nadzieję, że dzięki takiej postawie z Waszej strony kolejne imprezy będą przebiegać bez problemów i nie będą odwoływane ministerialnymi rozporządzeniami.

Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 5 kilometrów zdecydowało się pokonać 120 startujących, na trasę dwukrotnie dłuższą wyruszyło o 20 osób więcej. Widać, że mimo trudnej sytuacji w ostatnich tygodniach i miesiącach dbaliście o formę biegową, ponieważ na mecie panowała atmosfera zadowolenia z osiąganych wyników.

Magnesem dla uczestników była z pewnością w głównej mierze sama aktywność ruchowa, ale podejrzewamy, że i bliskość pięknego Stadionu Gdańsk, jednego z najpiękniejszych piłkarskich stadionów w Europie dorzuciła swoją cegiełkę do sukcesu imprezy. Większość uczestników uwieczniła swój udział w zawodach zdjęciem na tle bursztynowego obiektu.

Na dystansie 10 kilometrów najlepszy rezultat uzyskał Tomasz Bagiński z Gdańska (34:32), który okazał się o 22 sekundy szybszy od innego gdańszczanina, Tomasza Bagrowskiego (34:54) oraz reprezentanta Tczewa, Tomasza Główczewskiego (36:39). Najszybszą z Pań na dystansie czterech pętli była Małgorzata Tuwalska (40:23), przed Martyną Stańczyk (43:48) i  Magdaleną Popowską (45:25). Na wirtualnym podium stanęły same gdańszczanki!

5 kilometrów najszybciej pokonał Łukasz Kujawski z Żukowa (15:14) przed Jakubem Centką z Gniezna (17:48) oraz Jakubem Zychem z miejscowości Sobienie-Jeziory (17:55). Na najwyższym stopniu wirtualnego podium klasyfikacji Kobiet stanęła Magdalena Jaroch-Lidzbarska z Chwaszczyna (20:32), obok Pauliny Szybowskiej z Kościerzyny (20:53) i Katarzyny Butowskiej ze Starogardu Gdańskiego (21:30).

Wyniki zawodów będzie można sprawdzać także na aplikacji mobilnej Sport Gdańsk. Tam też możecie wyczekiwać informacji o kolejnych imprezach cyklu #RUNGDN – już pracujemy nad kolejnymi zawodami biegowymi dla Was!

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »