Trening, debiut na „piątkę”, pierwsze podium, pierwsze zwycięstwo – leśna edycja wydarzenia biegowego #RUNGDN rozegrana 24 lipca 2021 r. miała różne oblicza dla osób w niej uczestniczących. Jedni spełniali marzenia, inni trenowali na ciekawej trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Zwyciężył Jan Kwaśnik.

#RUNGDN w lesie na dystansie 5 kilometrów rozegrał się na trasie, na której startują chociażby uczestnicy Cross Duathlonu Gdańsk. Leśnie ścieżki z podbiegami zbiegami czynią rywalizację ciekawszą. Z pewnością jest to ciekawa alternatywa dla wielu płaskich tras, na których na co dzień trenują lub startują zawodnicy.

Wyniki #RUNGDN w lesie

I właśnie w takich warunkach najlepiej poradził sobie Jan Kwaśnik (Fighting Runners) z Gdańska. Celem było podium a skończyło się na pierwszej wygranej w imprezie biegowej z czasem 18 minut 29 sekund. Drugie miejsce zajął zwycięzca poprzedniego #RUNGDN na Stadionie Tomasz Szczykutowicz (Szalony Gdańsk Biega) z Pruszcza Gdańskiego. Na mecie stracił do zwycięzcy 23 sekundy a jego czas to 18:52. Trzecie miejsce wywalczył Jan Salewski (Kujawscy Runners) z Gdyni z wynikiem 19 minut.

Zaskoczyłem wszystkich i przede wszystkim sam siebie! Znamy się z Tomkiem chociażby z Festiwalu Biegów Polski Północnej, gdzie przegrałem z nim wszystkie biegi, ale wiedziałem, że jestem trochę mocniejszy na podbiegach. Więc pierwszą połowę trasy pocisnąłem tak jak mogłem, z górki już było trochę łatwiej. Z górki też zresztą czuję się mocny. Jestem najsłabszy na płaskim, a tu płaskiego w zasadzie nie było, stąd taki rezultat. Chciałem pierwszy raz w życiu zająć miejsce na podium, a od razu udało się wygrać! – cieszył się na mecie zwycięzca biegu.

W kategorii pań nastąpiła zamiana na głównym miejscu podium w odniesieniu do biegu sprzed 2 tygodni rozegranym na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Tam druga, dziś zaś Beata Stramska (NORDHR) z Gdańska z wynikiem 22:33 pokonała Iwonę Rok-Czapiewską (Wild Team – Gdańsk – 22:41), która tryumfowała w poprzedniej imprezie #RUNGDN. Miejsce na podium uzupełniła Agata Bachórz z Gdańska z czasem 23:50.

Bardzo lubię biegi leśne, dlatego zależało mi na tym starcie. Dziś jestem w trochę gorszej dyspozycji, ale ogólnie jestem bardzo zadowolona. Nie spodziewałam się takiego wyniku, bo ostatnio trochę chorowałam.  Jeśli się uda, to z pewnością pojawię się na kolejnych imprezach, bo organizacja jest super! – podsumowała Iwona Rok-Czapiewska.

Informacje o kolejnych imprezach cyklu: https://rungdn.pl

Organizator: Gdański Ośrodek  Sportu

Patronat: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Nadleśnictwo Gdańsk

 

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »