14 kwietnia 2019 roku jest niezwykle ważną datą dla biegaczy, którzy mają w planach pokonanie dystansu maratonu. Tego dnia wystartuje piąta edycja imprezy Gdańsk Maraton, a zapisy do niej  właśnie się rozpoczęły.

Formularz zgłoszeniowy – https://zapisy.sts-timing.pl/403/

Gdańsk Maraton jest jedną z czołowych imprez w Polsce na tym dystansie. Jej atutem jest z pewnością wyjątkowa trasa pozwalająca w ekspresowym tempie poznać najciekawsze i najważniejsze punkty na mapie Gdańska. Jednocześnie jej charakter znacznie ułatwia śrubowanie nowych rekordów życiowych. Dla organizatorów tego wydarzenia: Miasta Gdańsk oraz Gdańskiego Ośrodka Sportu, ważny jest również wysoki poziom organizacyjny, na który składają się doskonałe warunki stwarzane biegaczom. Meta i miasteczko biegowe w hali AMBEREXPO, liczne punkty odżywcze oraz imprezy towarzyszące mają przyciągać na Wybrzeże kolejnych amatorów biegania.

Trasa biegu, podobnie jak podczas poprzednich edycji, zawiera charakterystyczne miejsca na mapie Gdańska, takie jak Główne Miasto, Europejskie Centrum Solidarności, Ergo Arenę, Stadion Energa Gdańsk czy Molo w Brzeźnie. Suma przewyższeń na całym dystansie wynosi niespełna 30 metrów.

Wysokość opłat startowych

  • do 31.12.2018 – 79 PLN
  • od 01.01 do 31.01.2019 – 99 PLN
  • od 01.02 do 28.02.2019 – 119 PLN
  • od 01.03 – 25.03.2019 – 149 PLN
  • w Biurze Imprezy – 200 PLN (płatność możliwa tylko gotówką)

Informacje: http://gdanskmaraton.pl


Gdańsk Maraton trzy lata z rzędu zdobywał tytuł najlepszej w Polsce dużej imprezy na tym dystansie, w plebiscycie portalu maratonypolskie.pl. Wyróżnienie Złoty Bieg jest przyznane przez samych biegaczy oceniających poziom organizacyjny. W głosowaniu mogli wziąć udział wyłącznie zarejestrowani użytkownicy portalu i głosowali tylko i wyłącznie na biegi, w których sami brali udział. Ponadto, impreza zdobyła miejsce na podium w kategorii imprez masowych powyżej 1000 uczestników, uwzględniające wszystkie biegi masowe w Polsce na różnych dystansach. ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »