Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Oliwie należą do najciekawszych terenów do spacerów i różnych aktywności sportowych. Wykorzystując ten potencjał, Gdański Ośrodek Sportu zorganizował 4 września zawody Nordic Walking Gdańsk 2021, w których wystartowało ponad 120 osób.

Wyniki zawodów Nordic Walking Gdańsk 2021

Zwolennicy dynamicznych marszów z kijkami, którzy pojawili się na starcie, reprezentowali nie tylko Trójmiasto, ale wiele innych miast i miejscowości regionu. Co więcej, na trasie widać było osoby w różnym wieku, od uczniów po seniorów. To tylko potwierdza uniwersalność tej dyscypliny, którą mogą uprawiać osoby zarówno młodsze, jak i starsze, o różnej kondycji.

W zawodach obowiązywały dwa dystanse – 5 lub 10 kilometrów, na które składały się 2 lub 4 pętle, a każdy z uczestników mógł wybrać ten najbardziej pasujący do własnych umiejętności i sił. Niemniej leśne ścieżki z licznymi nierównościami, korzeniami i innymi naturalnymi przeszkodami wymagały od wszystkich startujących uwagi i koncentracji podczas stawiania kroków i podpierania się kijkami.

Krótszy dystans wybrało zdecydowanie więcej osób. Wśród nich najszybszy okazał się Piotr Brzozowski ze Sławna (AKTYWNI POSTOMINO) a jego rezultat to 32 minuty i 2 sekundy. Drugi był Rafał Toporek z Przodkowa (POLIPACK TEAM GWE) – 32,26. Trzecie miejsce wywalczył Edward Saniuk z Gdańska (FACE NORDIC WALKING TEAM) z czasem 33,59.

Kategorię open pań na trasie 5 km z wyraźną przewagą wygrała Katarzyna Owczarek z Kosakowa (ESJA TEAM) z wynikiem 36,34. Druga na mecie Monika Kuncewicz z Gdańska potrzebowała na jej pokonanie 37,19. Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Rokickiej-Hebel a jej wyniki to 38:09.

Dawno nie byłam na zawodach, ten start to trochę tak po covidowo. Wcześniej startowałam niemal w każdy weekend. Tym razem wzięłam udział po długiej przerwie. Zawsze jest jakaś taka motywacja, żeby trochę się po ścigać. Dziś chciałam sprawdzić swoje możliwości, bo jak wspomniałam, dawno nie startowałam i nie wiedziałam jak się odnajdę na tle konkurencji. I ta chęć zwycięstwa gdzieś zawsze jest. Dziś się udało! – cieszyła się na mecie Katarzyna Owczarek. – Sport jest dla mnie pasją a nordic walking pojawił się przy okazji biegania, jazdy na rowerze. Trenuję go od 7 lat. Jest dla mnie najbardziej integracyjną formą sportu, towarzyską, bo jest na tyle spokojnym sportem, że można sobie porozmawiać w trakcie. No może nie tak, jak dziś, na zawodach. Ale treningowo bardzo nas integruje. Spotykamy się na treningach, różnych rajdach organizowanych przez naszą grupę – dodaje Katarzyna Owczarek.

Bardziej wymagający dystans 10 km to już przeszło godzina marszu. Na tej trasie najlepszy okazał się Maciej Kłos z Gdańska (NW Wyspa Sobieszewska), który potrzebował na jej pokonanie 1 godzinę 3 minuty i 48 sekund. Drugie miejsce wywalczył Sławomir Wiśniewski (Gdańsk – Flugger) z wynikiem 01:09,30, zaś trzecie Andrzej Konkol z Lęborka (KREATIVSPORT Lębork) z czasem 01:10,32.

Rywalizację kobiet na 10-kilometrowej trasie wygrała Dominika Rudowska z Sopotu (ESJA TEAM) osiągając czas 01:14,48. Miejsca na podium uzupełniły Iwona Hinc (NESSI TIME ŻUKOWO) z wynikiem 01:14:55 oraz Małgorzata Szawłowska z Gdańska z czasem 01:15,07.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu
Partner:  Stowarzyszenie Dr.Max Zdrowie
Patronat: Nadleśnictwo Gdańsk
Patronat medialny: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »