Już w niedzielę 6 września na mieszkańców Osowej będą czekać liczne atrakcje sportowe – to realizacja obiecanej nagrody za najwyższą w Gdańsku frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Aktywność obywatelska to element wyróżniający nasze miasto. Dlatego chcemy podziękować w specjalny sposób gdańszczankom i gdańszczanom dzielnicy, którzy wezmą udział w wyborach prezydenckich w niedzielę, 12 lipca. Dzielnica Gdańska, która w nadchodzącej, drugiej turze wyborów prezydenckich wykaże się najwyższą frekwencją w głosowaniu, stanie się gospodarzem sportowej niedzieli – tak w lipcu prezydent Aleksandra Dulkiewicz zachęcała mieszkańców do głosowania.

Okazało się, że to właśnie osowianie osiągnęli najwyższą frekwencję wśród gdańskich dzielnic. Tym samym dla nich to właśnie przygotowywane są wydarzenia sportowe.

Bieg i nordic walking

Rywalizacja sportowa zacznie się już o godz. 9.00 biegiem „Ląduj w Osowej”. To siódma edycja popularnej już w dzielnicy rywalizacji biegowej organizowanej przez klub Olimpia Osowa. Trasa biegu wyznaczona jest na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a jego dystans to 7,5 km. Dodatkową tegoroczną atrakcją, na tej samej trasie, lecz na dystansie 5 kilometrów, będzie nordic walking. Szczegóły i zapisy dostępne na tronie Facebooka Olimpii Osowa.

Mistrzowie unihokeja

Wszystkie pozostałe wydarzenia planowane są już na terenie Szkoły Podstawowej nr 81 przy ulicy profesora Michała Siedleckiego 14. Na mieszkańców czekać będą m.in. turniej piłki nożnej, miniturnieje tenisa ziemnego, treningi nordic walking czy pokazy unihokeja. Tu warto zaznaczyć, że pierwsze dziecięce drużyny unihokeja zostały założone w Gdańsku właśnie w SP 81 w 1996 roku. W ciągu ostatnich 11 lat Olimpia Osowa Gdańsk zdobyła 11 medali mistrzostw Polski, w tym aż 9 złotych! Do tego doszły liczne medale mistrzostw Polski w kategorii juniorek starszych, juniorek młodszych i młodziczek. Już same te sukcesy zachęcają do poznania, czym tak naprawdę jest unihokej i dlaczego warto go trenować. Pokazy tego atrakcyjnego sportu odbędą się na boisku przyszkolnym w godz. 12.00 – 14.00.

Otwarte treningi, bezpłatne lekcje

Na turnieje piłkarskie i tenisowe zapisy będą prowadzone na bieżąco na terenie wydarzenia. Organizatorzy do startu zapraszają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jednocześnie trenerzy piłki poprowadzą treningi otwarte Akademii Piłkarskiej Olimpia Osowa, a trenerzy tenisa ziemnego udzielą bezpłatnych lekcji gry w tenisa.

Basen w promocji i strefa gastronomiczna

W niedzielę, od godz. 7.00 do 22.00 otwarta będzie Pływalnia Osowa. Wejście na basen tego dnia będzie w promocyjnej cenie: 5 zł za godzinę. Wejść będzie można w każdej chwili, w ramach wolnych miejsc. Ostatnie wejścia o godz. 21.00.

Na sąsiadującym z pływalnią terenie szkoły przewidziana jest także strefa gastronomiczna i gra terenowa na orientację.


Wydarzenie zostanie przeprowadzone z zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarnych. Jednorazowo na terenie szkoły nie może przebywać więcej niż 250 osób. Obowiązuje zachowanie 1,5 metra dystansu oraz dezynfekcja rąk. W zajęciach nie mogą brać udziału osoby chore na COVID-19, zakażone SARS-CoV-2, przebywające w kwarantannie, izolacji, manifestujące objawy ze strony układu oddechowego. Na miejscu wydarzenia będą obecni ratownicy medyczni oraz mierzona będzie temperatura.

PROGRAM – Sportowa Niedziela  – 6 września 2020 r.

 Część I – ul. Juraty (wejście do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego)

9.00 – 11.00

Bieg “Ląduj w Osowej”

Start i meta – wejście do TPK od strony ul. Juraty, limit 100 uczestników

Zapisy:  https://b4sportonline.pl/laduj_w_osowej/

Organizator – Olimpia Osowa

9.30 – 10.30

Nordic walking dla seniorów

Start i meta – wejście do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od strony ul. Juraty

Zapisy: https://b4sportonline.pl/laduj_w_osowej/

Część II –7.00 – 22.00

Dzień otwarty Pływalni Osowa

Wejście za 5 zł (kwota za 1 godzinę, wejście o dowolnej godzinie max. do godz. 21.00)

9.00 – 13.00

Finałowe mecze osowskiej ligi tenisowej

Organizator – Acitive-zone.pl

11.00 – 13.00

Mini turniej tenisowy w street tenisa dla dzieci i młodzieży

Zapisy na miejscu

11.30 – 13.30

Turniej piłki nożnej

Zapisy na miejscu przed turniejem

12.00 – 13.00

Pokaz unihokeja 

Pokaz i gry z udziałem uczniów z klas unihokeja SP81

13.00 – 14.00

Prezentacja drużyny mistrzyń Polski Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

12.00 – 14.00

Gra terenowa dla dzieci i dorosłych

Zapisy na miejscu

12.30 – 14.00

Trening nordic walking

Zapisy na miejscu, sprzęt zapewnia instruktor

Atrakcje dodatkowe

11.00 – 14.00 Strefa gastronomiczna

Foodtracki z lokalnym jedzeniem, kawa, grill

12.00 – 14.00 Treningi otwarte Akademii Piłkarskiej Olimpia Osowa

13.00 – 14.00 Bezpłatne lekcje tenisa ziemnego

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »