Na przełomie lutego i marca odbyło się czwarte międzynarodowe spotkanie partnerów projektu „Active Citizens in European Cities (U!ACTIV)”, nr projektu 613451-EPP-1-2019-1-PL-SPO-SSCP, współfinansowanego ze środków Programu Erasmus+ Sport. Tym razem gospodarzem wydarzenia w Barcelonie była organizacja Associacio Esportiva Ciutat Vella (AECV).

Podczas spotkania zaprezentowano wyszukiwarkę aktywności fizycznej, która obecnie znajduje się na etapie testowania. Partnerzy wzięli udział w warsztatach dot. tworzenia treści na stronie internetowej projektu. Wymiana praktyk podczas projektu międzynarodowego odbywa się m.in. poprzez wizyty studyjne. W Barcelonie partnerzy projektu mieli możliwość poznania dwóch stron zarządzania obiektami sportowymi kilkumilionowego miasta europejskiego – na początku były to boiska zarządzane przez AECV w mniej zamożnych dzielnicach miasta uczęszczane przez imigrantów wielu nacji, następnie obiekty olimpijskie Barcelona 1992 oraz kataloński Uniwersytet Sportowy.

W ramach poszerzania sieci kontaktów międzynarodowych odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządu Ciutat Vella, zarządcy miejskich obiektów sportowych oraz stowarzyszenia zajmującego się organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Ostatnie spotkanie podsumowujące projekt odbędzie w maju, a jego gospodarzem będzie Akademia Sportu „Młode Lwy Gdańsk”.

 

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »