Po kilku wydarzeniach online, partnerzy projektu „ECO-SHIP – environmental and maritime education of youth” w ramach Programu Erasmus+ spotkali się po raz pierwszy w rzeczywistości podczas spotkania w Kłajpedzie (Litwa) organizowanego przez partnera Projektu – Uniwersytet w Kłajpedzie. Gdański Ośrodek Sportu, jako lider projektu, reprezentowany był przez Annę Turnik-Pieciun – koordynatora projektu oraz Magdę Banach i Piotra Królaka, związanych z Biurem Armatorskim Jachtu „Generał Zaruski”.

Głównym tematem spotkania było merytoryczne i organizacyjne zaplanowanie dwóch 14-dniowych rejsów dla tzw. oficerów ekologicznych, odbywających się w sezonie żeglarskim 2022. Ponadto, partnerzy pracowali nad Katalogiem Żeglarza Bałtyckiego, który zawierać będzie wiedzę w zakresie edukacji ekologicznej i morskiej. W ramach wizyty studyjnej gospodarze zorganizowali zwiedzanie Muzeum Morskiego oraz Instytutu Badań Morskich, należącego do Uniwersytetu w Kłajpedzie. Zwiedzanie obydwu obiektów zostanie zawarte w planie rejsów dla oficerów ekologicznych.

Rekrutacja na międzynarodowe rejsy dla oficerów ekologicznych trwa do 5 czerwca 2022. Więcej szczegółów znajduje się pod adresem: https://zaruski.pl/eco-ship

„ECO-SHIP – environmental and maritime education of youth” w ramach Programu Erasmus+

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »