Przedstawiciele Gdańskiego Ośrodka Sportu w składzie zastępca dyrektora Kamil Koniuszewski, kierownik działu imprez Radosław Szauer, event manager Marcin Kulik i koordynatorka projektu Anna Turnik-Pieciun uczestniczyli w kolejnym, już drugim spotkaniu partnerów projektu „Green Run Network – ecological education through running events (GREENet)” współfinansowanego ze środków Programu Erasmus + Sport, które odbyło się tym razem w Serbii w miejscowości Nowy Sad. Gospodarzem wydarzenia był serbski organizator imprez trailowych Mountaineering ski sports society Železničar Novi Sad odbywających się w paśmie górskim Fruska Gora.

Tego rodzaju międzynarodowe spotkania partnerskie są doskonałą okazją do poszerzenia sieci kontaktów, ponieważ uczestniczą w nich przedstawiciele naszej branży z innych krajów europejskich. Tym razem mieliśmy możliwość wymiany dobrych praktyk, nie tylko z partnerami projektu, ale również z serbskimi organizatorami imprez rowerowych, triathlonu oraz półmaratonu w Nowym Sadzie.

Tematem przewodnim całego projektu, jak i spotkania była wymiana doświadczeń oraz opracowanie katalogu dobrych praktyk w zakresie proekologicznych rozwiązań w organizacji imprez biegowych. Wśród wątków poruszanych podczas serbskiego spotkania były proekologiczne nagrody, pakiety startowe, zrównoważony transport na miejsce startu, punkty odżywcze, promocja imprez i wiele innych. Po odpowiednim skategoryzowaniu zebranych rozwiązań zostaną opracowane materiały edukacyjne dla organizatorów imprez biegowych, jak również dla uczestników imprez. Efektem końcowym będzie ustanowienie kryteriów przystąpienia do sieci proekologicznych organizatorów imprez biegowych Green Run Network, która zostanie utworzona przez partnerów projektu.

 

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »