Przedstawiamy Wam trasy pierwszej edycji imprezy Cross Duathlon Gdańsk 2017. Na uczestników czekają wyjątkowe i ciekawe tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, które w połączeniu z urozmaiconą trasą stworzą atrakcyjne warunki do rywalizacji.

Cały czas trwa rejestracja zawodników. Koszt opłaty startowej to 70 PLN przez cały czas trwania zapisów, do dnia 13.11.2017.

Data: 18.11.2017, godzina 11:00

Lokalizacja (start i meta): Trójmiejski Park Krajobrazowy – Dolina Czystej Wody przy Drodze Marnych Mostów

Uczestnicy zawodów będą mieli do pokonania dwukrotnie trasę biegową o dystansie 5 km oraz rowerową, której dwie pętle dadzą łącznie ok. 17 km.

Rywalizacja rozpocznie się od pierwszego biegu. Startujący ruszą początkowo prostą, z lekkim zbiegiem. Po ok. 300 m ostry skręt w prawo wyprowadzi na najtrudniejszy odcinek tej trasy –  ok. jednokilometrowy podbieg. Po jego pokonaniu pojawi się ścieżka czarnego szlaku, na której może pojawić się miejscami dużo błota. Następnie przez pozostałą połowę całego dystansu należy trzymać się głównej ścieżki, którą zakończy zbieg do polany.

Potem nastąpi kolej na rower. Tuż po starcie czekać będzie prosta, główna droga szutrowa na dystansie jednego kilometra. Następnie pojawi się ostry, długi podjazd zakończony zjazdem. Zaraz po nim następny długi podjazd, po którym do pokonania będzie kilka kilometrów po przecinkach leśnych, na których może pojawić się sporo błota. Tuż przed końcem pętli nastąpi wjazd na dość ciężką i wąską ścieżkę, zakończoną trudnym zjazdem, po którym jest rozwidlenie i wjazd na drugą pętlę a finalnie na metę. Suma przewyższeń na trasie rowerowej wynosi 283 m.

Po części rowerowej zawodnicy ponownie ruszą na trasę biegową.

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »