Do startu w Stadionowej Piątce, która w niedzielę, 2 sierpnia odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk, zgłosiło się blisko 180 uczestników. W trosce o Wasze bezpieczeństwo, starty będą odbywały się falami, zgodnie z numerami startowymi. Te numery można już sprawdzić na poniżej zamieszczonej liście!

LISTA STARTOWA STADIONOWA PIĄTKA – 2 SIERPNIA 2020 ROKU

Ponieważ zawodnicy nie ruszą na trasę o tej samej porze, niekoniecznie ten, kto jako pierwszy stawi się na mecie będzie zwycięzcą. Wyniki i klasyfikację będzie można na żywo, w czasie trwania biegu sprawdzać na poniższej stronie internetowej.

WYNIKI STADIONOWEJ PIĄTKI LIVE

Bieg po plaży, w parku, lesie to z pewnością dobry sposób na codzienne przebieżki. Ale już bieg po jednym z najpiękniejszych stadionów piłkarskich świata może być z pewnością niecodziennym i ciekawym przeżyciem. Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z Arena Gdańsk Operator przygotowali wyjątkowy bieg na dystansie 5 kilometrów. Gotowi do startu?

Olivia Star Top, Partner Stadionowej Piątki ufundował nagrody. Dla najlepszych trzech kobiet i mężczyzn vouchery, o wartości, odpowiednio:

  • I miejsce – 200 PLN
  • II miejsce – 150 PLN
  • III miejsce – 100 PLN

które można zrealizować właśnie w Olivia Star Top.

Bieg odbędzie się 2 sierpnia 2020 r. Zapisy do imprezy zostały już zamknięte!!

Plażowa Piątka (już się odbyła), TPK Gdańska Piątka (9 sierpnia), oraz Parkowa Piątka (28 sierpnia) to nowy cykl biegów, w których z przystępnym dystansem może zmierzyć się w zasadzie każdy. Teraz dołączyła do nich Stadionowa Piątka. Co prawda biegacze startujący w Gdańsk Maratonie mieli już okazję biec przez Stadiom Energa Gdańsk, to jednak z dystansem ponad 42 km nie każdy może się zmierzyć. Natomiast możliwość pokonania 5 km a przy tym „zwiedzenia” piłkarskiej areny będzie z pewnością magnesem i ciekawym przeżyciem, szczególnie dla amatorów i początkujących biegaczy.

Zacznijmy od kwestii najważniejszej, czyli od bezpieczeństwa. Ponieważ limit osób, mogących brać udział w imprezach sportowych wynosi aktualnie 250 uczestników, tyle też uczestników będzie mogło stanąć na starcie Stadionowej Piątki. Trasa nie ma atestu PZLA, została wymierzona urządzeniami GPS, a dystans 5 kilometrów jest jedynie orientacyjny.

Kolejne odsłony imprez na dystansie 5 km to bieganie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na wysokości Oliwy oraz w Parku im. Ronalda Reagana:

  • TPK Gdańska Piątka, niedziela, 9 sierpnia 2020, Trójmiejski Park Krajobrazowy Oliwa
  • Parkowa Piątka, niedziela, 23 sierpnia 2020, Park im. Ronalda Reagana

Każdy bieg traktujemy jako autonomiczne, zamknięte wydarzenie, dlatego też nie traktujemy ich jako cykl Grand Prix, czyli nie tworzymy klasyfikacji ogólnej i nie zbieramy punktów.


Tego samego dnia, również na stadionie będzie można odwiedzić Weekendową Strefę Aktywności – wakacyjną inicjatywę dla mieszkańców, realizowaną w ramach akcji #CzasNaGdańsk! 

 

#CzasNaGdańsk

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »