Czekamy na wszystkich chętnych, bez względu na wiek – zachęca Tomasz Biegaj z AZS COSA Gdańsk, który obok Miasta Gdańsk jest współorganizatorem II Gdańskiego Testu Coopera. Najpopularniejszy sprawdzian kondycji fizycznej odbędzie się w piątek i sobotę (29-30 września) na Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby przy al. Grunwaldzkiej 244.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut: najlepiej biegiem, ale można też maszerować czy iść. Od lat szeroko stosowana jest w badaniach sprawności fizycznej sportowców.

W piątek i sobotę (29-30 września) z Testem Coopera będą się mogli zmierzyć gdańszczanie. Organizatorzy czekają na wszystkich chętnych w godzinach 9.00-15.00.

Najlepiej zapisać się przez internet, wtedy każdy będzie pewny, że wystartuje – zaznacza Tomasz Biegaj z AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego w Gdańsku, który obok Miasta Gdańsk jest organizatorem wydarzenia. – Czekamy na wszystkich chętnych bez względu na wiek. Na razie wśród zgłoszonych są sześciolatkowie oraz osoby powyżej „sześćdziesiątki”.

Co zrobić aby wystartować:
Zgłoszenie na miejscu. Można zgłosić się w dniu wydarzenia – wtedy trzeba będzie poczekać na wolne miejsce w testach
UWAGA! Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę prawnego opiekuna (można przyjść z wypełnioną już deklaracją).

Testy odbywać się będą od godz. 9.00 do 15.00. Na razie zgłosiło się około 500 osób (dane na środę, 27 września, godz. 14.00). Już teraz wiadomo, że w piątek przeważać będą uczniowie, w sobotę osoby starsze oraz reprezentanci klubów sportowych.

Testy odbywają się w turach.

– Tura trwa 20 minut, w tym 12 minut to bieg, przez resztę czasu sędziowie sprawdzają przemierzony dystans startujących – wyjaśnia Biegaj. – W jednej turze maksymalnie startować może 30 osób.

Udział w II Gdańskim Teście Coopera jest bezpłatny. Przypominamy, że w pierwszej edycji wydarzenia, które odbyło się w czerwcu 2017 roku wzięło udział 700 uczestników.

Organizatorami Testu Coopera są Miasto Gdańsk i AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego.

Waldemar Gabis
www.gdansk.pl

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »