Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO przedłuża współpracę z CHALLENGEGDANSK. Gdańskie zawody po raz drugi odbędą się w dniach 17 – 19 czerwca 2022, po raz drugi pod nazwą LOTTO CHALLENGEGDANSK.

Bardzo się cieszę, że Totalizator Sportowy, największy w kraju mecenas sportu i kultury ponownie nam zaufał. LOTTO CHALLENGEGDANSK już w 2021 roku podbiło serca zawodników z całego świata czego dowodem była nagroda Race of The Year 2021. Wspólnie z marką LOTTO i miastem Gdańsk osiągnęliśmy olbrzymi sukces uzyskując to prestiżowe wyróżnienie. Dziękuję Totalizatorowi Sportowemu, właścicielowi marki LOTTO za kontynuację naszej współpracy i gorąco zapraszam na LOTTO CHALLENGEGDANSK w dniach 17 – 19 czerwca – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło.

Do programu gdańskich zawodów wraca dystans olimpijski, bardzo popularny w gdańskiej imprezie. Podczas wydarzenia zaplanowano rywalizację na trzech dystansach. W sobotę, 18 czerwca zawodnicy będą rywalizować na dystansie sprinterskim (750 m – 20 km – 5 km) i olimpijskim (1500 m – 40 km – 10 km). Z kolei w niedzielę odbędą się zawody na dystansie średnim, czyli 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu. Dodatkowo na obu dystansach możliwa jest rywalizacja sztafet, czyli trzyosobowych zespołów, w których każdy zawodnik pokonuje tylko jedną dyscyplinę sportu – pływanie, rower lub bieganie.

LOTTO CHALLENGEGDANSK to wydarzenie, które wspieramy od początku. Cieszy nas, że z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród miłośników triathlonu. Towarzyszy mu niepowtarzalna atmosfera, a sama rywalizacja jest na najwyższym poziomie. Trzymamy kciuki za najlepsze wyniki i wspaniałe sportowe emocje! – powiedziała Aida Bella, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Totalizatora Sportowego.

W roku 2021 zawody LOTTO CHALLENGEGDANSK uzyskały tytuł Race of The Year, czyli najlepszej imprezy w rodzinie CHALLENGEFAMILY spośród 33 imprez rozgrywanych w 21 krajach na 5 kontynentach.

LOTTO CHALLENGEGDANSK to nie tylko rywalizacja sportowa to również towarzyszące wydarzenie rodzinne. Nowością w programie imprezy są piątkowe zawody pod nazwą TREFL Aquathlon Gdańsk, czyli połączenie pływania i biegania dla dzieci w wieku 7 – 17 lat, na dystansach dostosowanych do wieku uczestników.

Zawody LOTTO CHALLENGEGDANSK organizowane są przez firmę Energy Events w ścisłej współpracy z Gdańskim Ośrodkiem Sportu. Wieloletnie doświadczenie obu organizatorów jest gwarancją powodzenia i sukcesu zawodów na gdańskiej plaży.

Zapraszamy do Gdańska!

Partnerzy LOTTO CHALLENGEGDANSK:

Partner tytularny: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO

Miasto Gospodarz: Miasto Gdańsk

Partnerzy Główni: BALL, AquaSpeed, AronPharma, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Gdański Ośrodek Sportu

Partnerzy: Transgourment, Trefl S.A., TriCargo,

Partnerzy medialni: RMF FM, RMF MAXXX, Trojmiasto.pl, TriathlonLife.pl

Kontakt dla mediów:

media@EnergyEvents.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »