Uśmiech i tryskająca z uczestników energia to znak rozpoznawczy Treningów aktywizujących, wchodzących w program Aktywuj się w Gdańsku, realizowany przez Gdański Ośrodek Sportu. Darmowe zajęcia odbywają się we Wrzeszczu oraz na Zaspie, Chełmie i Przymorzu. Ćwiczenia mają na celu poprawę stanu zdrowia, samopoczucia, kondycji fizycznej i sylwetki uczestników, a ponieważ odbywają się na wolnym powietrzu, może w nich brać udział nawet do kilkudziesięciu osób. Każda z tych lokalizacji to dwie grupy wiekowe do wyboru: otwarta oraz 50+, każdy znajdzie więc odpowiednie dla siebie towarzystwo.

– Ja tutaj przyjeżdżam aż z Moreny i jestem bardzo zadowolona, dla treningów rezygnuję nawet z innych zajęć, żeby tylko tu być. Naprawdę świetnie się czuję, dobrze śpię, nic mi nie dolega, jestem zdrowa – mówi po treningu na gdańskiej Zaspie pani Ewa, 66-latka.

Rzeczywiście, wielu uczestników przyjeżdża poćwiczyć z dalszych zakątków Gdańska, bardzo często na rowerze. Wśród ćwiczących stworzyła się już mała społeczność, bardzo otwarta na przyjęcie nowych członków, co potwierdza 71-letnia pani Hanna.

– Do grupy dołączyłam w lipcu, tak więc zaczęłam latem. Jest bardzo sympatycznie. Na początku znałam tylko Zosię, która mnie namówiła. Pana Łukasza oraz resztę grupy dopiero tu poznałam, teraz ze wszystkimi jestem praktycznie po imieniu. Grupa jest fajna i szybko się integruje – podkreśla uczestniczka treningów.

Zarówno grupy otwarte jak i te przeznaczone dla osób 50+ ćwiczą pod okiem Łukasza Marszałkowskiego. Trener zaznacza, że program zajęć jest elastyczny i dopasowany do każdej pogody i pory roku.

– Staram się uświadamiać uczestników, że nie ma złej pogody na trening, tylko nieodpowiedni ubiór. Kiedy ostatnio była gorsza pogoda, panie się odpowiednio ubrały, założyły czapeczki, sztormiaczki i były gotowe do ćwiczeń. Ja jestem przygotowany na wszelkie warunki, staram się znaleźć ciekawe alternatywy, kieruje się zadowoleniem ćwiczących. Kiedy jest mokro, przechodzimy do pozycji spionizowanej. Ostatnio na przykład był marsz z kijkami, większość osób po raz pierwszy miała z nim do czynienia – deklaruje prowadzący zajęcia.

Instruktor zachęca do udziału w Treningach aktywizujących, nowych uczestników zaprasza też pani Ewa.

– Człowiek lepiej się czuje, te endorfiny tak rosną, rosną, rosną. Jest cudnie. Polecam i żałuję, że nie przychodzi tu więcej osób. Ja dowiedziałam się o tych zajęciach przypadkiem, ale korzystam ze wszystkich, od poniedziałku, do piątku!

Zajęcia podzielone są na część praktyczną oraz teoretyczną. Podczas tej drugiej prowadzący dzieli się z uczestnikami swoją wiedzą z zakresu dietetyki.

– Staram się uświadamiać te osoby w tematach związanych ze zdrowym żywieniem. Podpowiadam, które produkty omijać, a które wybierać z pozytywnym efektem dla ich zdrowia. Jesteśmy tym co jemy, więc jeśli będziemy wybierać produkty zdrowe, dobre, nieprzetworzone termicznie, gdy dostarczamy odpowiednią ilość witamin i minerałów do naszego organizmu, wtedy wszystkie procesy zachodzą w nim sprawniej. Lepsza jest regeneracja, sprawność, samopoczucie i witalność – zauważa Łukasz Marszałkowski.

Żeby przekonać się o tym, że w słowach uczestników zajęć i prowadzącego nie ma cienia przesady, warto po prostu wybrać się na Trening Aktywizujący. I zostać na dłużej.

Treningi aktywizujące

Zaspa ul. Pilotów
Środa godz. 10:00 – 11:30 (grupa 50+)
Sobota godz. 10:30 – 12:00

Przymorze Wielkie Park Prezydenta R. Reagana
Piątek godz. 10:30 – 12:00 (grupa 50+)
Środa godz. 18:00 – 19:30

Chełm ul. Antoniego Madalińskiego
Wtorek godz. 10.30 – 12:00 (grupa 50+)
Niedziela godz. 11:00 – 12:30

Wrzeszcz Dolny Park nad Strzyżą
Wtorek godz. 13:00 – 14:30 (grupa 50+)
Piątek godz. 17:00 – 18:30

Więcej informacji dotyczących Treningów aktywizujących (tutaj)

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »