[vc_row][vc_column][vc_column_text]Wystartowały zapisy do przyszłorocznej, szóstej edycji imprezy Triathlon Gdańsk. Dla pierwszych 50 osób przewidziana została specjalna, niższa opłata startowa w wysokości 150 PLN. Zwiększeniu uległ również limit uczestników, który wynosi teraz 1000 osób.

Organizatorzy – Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu – po ciepłym przyjęciu nowej formuły zawodów, które zostały rozegrane w lipcu br. na dystansie olimpijskim, postanowili utrzymać ten kierunek i pozostać przy niej również w przyszłym roku. Dystanse obowiązujące w zawodach to odpowiednio: 1500 m pływania; 40 km jazdy rowerem; 10 km biegu. Start i meta zawodów zlokalizowane będą tradycyjnie na plaży przy molo w Brzeźnie.

W związku z rosnącym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami samych uczestników, zwiększeniu ulegnie limit uczestników, który wyniesie 1000 osób. Pociąga to za sobą zmianę i powiększenie strefy zmian, przy czym zachowany zostanie jej największy atut, czyli bardzo mała odległość od trasy pływackiej i biegowej.

Rejestracja będzie możliwa poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

Najszybsi – 50 osób – zapłacą za start 150 PLN. Kolejne opłaty będą kształtowały się w następujących kwotach:

• 200 PLN dla następnych 600 osób
  • 250 PLN dla kolejnych 300 osób
  • 300 PLN dla ostatnich 50 osób

Decydować będzie kolejność wpłynięcia opłaty na konto organizatora.

W pakiecie startowym znajdzie się m.in. wysokiej klasy koszulka techniczna, dedykowana tej edycji imprezy.

Imprezą towarzyszącą będzie również Triathlon dla Dzieci. Zapisy dla młodych zawodników zostaną uruchomione w 2017 roku.

Informacje: triathlongdansk.eu