Start w triathlonie na dystansie olimpijskim to dla uczestników tego wydarzenia niezapomniane wrażenia. Nic więc dziwnego, że udział w sportowej rywalizacji, podczas której trzeba płynąć, jechać na rowerze i biec, jeszcze większe emocje wywołuje wśród najmłodszych zawodników. Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku przy okazji Triathlonu Gdańsk, dzień przed startem dorosłych na trasę ruszą dzieci oraz młodzież. Zapisy do tej imprezy właśnie ruszyły.

Formuła imprezy sprawia, że w zawodach, pod okiem rodziców, mogą wziąć udział nawet dzieci trzyletnie, a w każdej kategorii wiekowej długość dystansu i poziom trudności jest ściśle dopasowany do możliwości młodych triathlonistów. Zwyczajowo już, zawody przeprowadzone zostaną w czterech kategoriach wiekowych:

  • Fun Race: 50 m – 200 m – 100 m (3-6 lat, z udziałem opiekuna)
  • Dzieci Młodsze: 100 m – 1000 m – 200 m (7-9 lat)
    Część pływacka odbędzie się przy brzegu zgodnie z wyznaczoną trasą. Dopuszczalne jest chodzenie po dnie
  • Dzieci Starsze: 200 m – 1800 m – 1000 m (10-13 lat)
  • Młodzicy i Juniorzy Młodsi: 300 m – 3600 m – 2000 m (14-17 lat)

ZAPISY DO TRIATHLONU DLA DZIECI

W imprezie mogą wystartować jedynie zawodnicy niepełnoletni, czyli tacy, którzy w dzień zmagań, 13 lipca 2019, nie będą mieli ukończonych 18 lat. Z wyjątkiem Fun Race, w każdej kategorii wiekowej powstaną osobne klasyfikacje dla dziewcząt i chłopców.

Oczywistym celem zawodów, których start i meta zlokalizowane zostaną przy Molo w Brzeźnie, jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży, propagowanie współzawodnictwa w duchu fair play, a także promocja zdrowego stylu życia oraz Miasta Gdańsk.

Oprócz niezapomnianych wrażeń z trasy, na uczestników dziecięcej odsłony Triathlonu Gdańsk czekają znajdujące się w pakiecie startowym: czepek, numer startowy oraz pamiątkowy medal. W przypadku Fun Race nie będzie obowiązywał pomiar czasu, nie będzie także przyznawanych miejsc. Dla zawodników, którzy zajmą lokaty na podium w pozostałych kategoriach wiekowych organizator przewiduje puchary.

Zapisy do imprezy potrwają do 24 czerwca 2019. Wpisowe wynosi 40 złotych, a limit uczestników to 150 miejsc.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »