Osiem boisk do koszykówki ulicznej, atrakcyjne nagrody oraz dodatkowo konkurs rzutów za 3 punkty czekały 11 maja na uczestników pierwszych zawodów Gdańsk Streetball Challenge zaplanowanych przez Gdański Ośrodek Sportu na 2019 rok. Nie zabrakło również sportowych emocji, które często towarzyszą tej znacznie dynamiczniejszej odmianie koszykówki.

W tym roku turniej zagościł w nowej lokalizacji, na parkingu kompleksu sportowego przy Al. Grunwaldzkiej 244 (obok stadion LA i rugby). W turnieju obowiązywały trzy kategorie wiekowe a sam udział był bezpłatny.

W najmłodszej kategorii (2007 i młodsi) najlepszą okazała się drużyna Pędzące strusie /Aleksander Stadnik, Franciszek Borna, Alan Banasik, Jędrzej Kondracki/, która w finale pokonała 11:8 Maximusa Basketball /Aleksander Frankowski, Wojciech Paszkowski, Konrad Brillowski, Krzysztof Jeżewski/. Trzecie miejsce wywalczyły Drapieżne kruki /Vincent Gajdamowicz, Michał Lewandowski, Antek Lengier/.

W grupie 2003-2006 zwyciężyły Latające słonie /Jan Kondracki, Filip Goławski, Arkadiusz Rompczyk, Tomasz Rompczyk/, które w trójmeczu pokonały Boldenciagę /Dominik Bemowski, Joseph Sobaszek, Klaudiusz Fabijańczuk, Dawid Gajdowski/ 2:1 (10:5, 8:13, 13:12).

Kategorię open (2005 i starsi) wygrał zespół Obrońcy /Karol Gajdamowicz, Alan Woldan, Maciek Bałabuch, Jakub Kusina/, który w meczu o pierwsze miejsce pokonał ekipę Wyrok /Krystian Reszka, Paweł Kwaśniewski, Maciej Kwaśniewski/ 12:11. Trzecie miejsce wywalczyły Gibony /Maciej Dąbrowski, Bartek Wróblewski, Jan Biedunkiewicz/.

Główną pulę nagród w turnieju w każdej kategorii wiekowej stanowiły karty podarunkowe w kwotach:

• 1 miejsce – 300 PLN na drużynę
  • 2 miejsce – 200 PLN na drużynę
  • 3 miejsce – 150 PLN na drużynę

Niezwykle ciekawy przebieg miał konkurs rzutów za trzy punkty. Już na początku serii mocno wyśrubował wynik jeden z najmłodszych zawodników, Janek Kondracki, który na swoje konto zapisał 10 z 15 możliwych trafień. Wielu zawodników nie potrafiło zbliżyć się do jego osiągnięcia. Dopiero Bartosz Wróblewski przełamał dominację juniora, zaliczając 12 celnych rzutów. Za wygraną w konkursie otrzymał kartę podarunkową o wartości 100 PLN.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, trojmiasto.pl, gdansk.pl