Jeśli pragniesz przeżyć przygodę, jesteś ciekawy otaczającego Cię świata, masz dość nudy, zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Akademii Zaruskiego”. Odkryj z nami nową pasję! Program obejmuje aktywności żeglarskie oraz zagadnienia z zakresu edukacji morskiej i ekologicznej na poziomie podstawowym. Zapraszamy również osoby zainteresowane dalszym rozwojem w tych dziedzinach.

Formularz zgłoszeniowy

Co proponujemy?

W sezonie od maja do października żeglujemy jachtami typu Mariner 19 oraz żaglowcem „Generał Zaruski”. Poza sezonem uczymy się między innymi nawigacji, meteorologii, budowy jachtu, teorii żeglowania, zasad bezpieczeństwa i komunikacji. Przekazujemy wiedzę i umiejętności przydatne nie tylko w żeglarstwie, ale też w codziennym życiu. Rozwijamy kompetencje takie jak odpowiedzialność, kreatywność, umiejętność krytycznego myślenia, samodzielność, współpraca.

Celem warsztatów jest propagowanie żeglarstwa oraz rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej dziedzictwa Morza Bałtyckiego.

Spotkania

Warsztaty odbywają się raz w tygodniu. Każda z dwóch grup liczy maksymalnie 10 osób. Dla każdej grupy przewidujemy około 20 spotkań. Udział w zajęciach jest obowiązkowy. Zajęcia się bezpłatne.

Rejsy

Każda osoba, która weźmie udział w co najmniej 15 spotkaniach (75%) i w ramach wolontariatu przepracuje na rzecz „Akademii Zaruskiego” minimum 35 godzin, ma zagwarantowane miejsce w bezpłatnym trzydniowym rejsie „Generałem Zaruskim” po Zatoce Gdańskiej. Uczestnicy mają wpływ na trasę i program rejsu – podczas warsztatów uczymy się planowania i organizacji rejsów. Dodatkowo, osoby zainteresowane dalszym rozwojem żeglarskim, będą miały możliwość udziału w rejsach w charakterze instruktorów.

Dla kogo?

Zapraszamy uczniów szkół średnich i studentów do 25 roku życia.

Kiedy i gdzie?

w sezonie żeglarskim (wrzesień-październik i maj-czerwiec):

grupa 1 + 2, soboty, godz. 10-16

Przystań jachtowa w Sobieszewie – ul. Nadwiślańska 39, 80-680 Gdańsk

poza sezonem żeglarskim (listopad-kwiecień):

grupa 1 – soboty, godz. 10:00 – 11:30

grupa 2 – soboty, godz. 12:00 – 13:30

Żaglowiec „Generał Zaruski” – nabrzeże Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Ołowianka 9-13, 80-751 Gdańsk oraz przystanie jachtowe GOS (w wybrane dni)

Rekrutacja

Do udziału w warsztatach mogą zgłosić się uczniowie i studenci w wieku 15-25 lat. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń, których należy dokonać w poniższym formularzu oraz wymowa listu motywacyjnego (maks. A4), który należy dołączyć do formularza. Przyjmujemy maksymalnie 50 zgłoszeń, ale na podstawie listów motywacyjnych do udziału w warsztatach wybierzemy 16 osób. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w piątek 15 września br. Wyniki rekrutacji ogłosimy na stronie zaruski.pl we wtorek 19 września. Pierwsze zajęcia odbędą się 23 września o godz. 10:00, na przystani jachtowej w Sobieszewie, ul. Nadwiślańska 39. Prosimy o przygotowanie się do zajęć na wodzie, adekwatnie do pogody (odzież przeciwdeszczowa, buty sportowe, czapka, okulary przeciwsłoneczne, krem przeciwsłoneczny, drugie śniadanie, woda).

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »