Słoneczna pogoda oraz orzeźwiający chłód, który czujemy nad wodą to idealna wakacyjna kombinacja. Wraz ze wzrostem temperatur i zbliżającym się latem warto przypomnieć sobie jakie atrakcje proponuje Gdańsk turystom i mieszkańcom w zakresie rozrywki nad wodą.

O ile Kąpieliska Morskie w Gdańsku zostaną oficjalnie otwarte pod koniec czerwca i od tego momentu będzie można korzystać z wypoczynku na plażach strzeżonych, o tyle Przystań Wodna na Żabim Kruku wchodzi na wyższe obroty już od kilku tygodni. Stało się tak zarówno za sprawą akcji ekoKajak, która po niewątpliwym sukcesie w zeszłym roku także i w tym sezonie jest kontynuowana, ale i coraz większym zainteresowaniem, jeśli chodzi o komercyjne wypożyczanie sprzętu wodnego, takiego jak kajaki czy rowery wodne. W ramach inicjatywy ekoKajak sprzęt taki można wypożyczyć za darmo, pod warunkiem zobowiązania się do zebrania śmieci i nieczystości na szlaku wodnym Motławy oraz w jego otoczeniu. Od 23 kwietnia w akcji można brać udział codziennie. Ilość dostępnego sprzętu jest ograniczona, ale jest go naprawdę sporo. Z końcem maja z inicjatywy ekoKajak zostaną wyłączone weekendy i dni świąteczne.

REGULAMIN AKCJI EKOKAJAK (.docx 18 kB)

W przypadku, kiedy chcemy w pełni skoncentrować się na zwiedzaniu Gdańska od strony wody i zależy nam przede wszystkim na aktywnej eksploracji szlaków wodnych Motławy, lub w okresie od początku czerwca do końca sierpnia po prostu szukamy rozrywki w weekendy lub dni powszednie, możemy skorzystać z komercyjnej oferty Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Wypożyczalnia sprzętu pływającego  na przystani Żabi Kruk jest otwarta codziennie od 8 do 18, przy czym sprzęt można wypożyczać od 9 do 17 ( do 17 trzeba zdać sprzęt ). Cennik:

  • 20 zł za godzinę
  • 35 zł za 2 godziny
  • 50 zł za 3 godziny

Do dyspozycji są kajaki jednoosobowe, dwuosobowe, rowerki wodne, deski yogakajak i łodzie wiosłowe.

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI SPRZĘTU WODNEGO PRZYSTANI “ŻABI KRUK”

 

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »