Kolejny, drugi z czterech zaplanowanych przez Gdański Ośrodek Sportu letnich turniejów siatkówki plażowej przyciągnął do gry 23 zespoły. Uczestników zachęca zarówno wysoki poziom sportowy, jak też atrakcyjne nagrody finansowe. Działa też magia miejsca, ponieważ boiska przy molo w Brzeźnie od lat uchodzą z mekkę sympatyków tej dyscypliny.

Dwadzieścia trzy pary, które przystąpiły do rywalizacji, zagrały w systemie brazylijskim, gwarantującym każdemu zespołowi przynajmniej dwie potyczki. Uczestnicy podkreślali wysoki poziom oraz organizację, dzięki której kolejne mecze odbywały się płynnie, bez zbędnych przerw.

Po grach w “drabince” w wielkim finale zmierzyły się pary Mikołaj Głowacki/Marcin Krawiecki oraz Marcin Radziewicz/Adam Sobstyl. Tu ciężko było wskazać faworytów, jednak lepsi okazali się Głowacki z Kaweckim, wygrywając drugi, brzeźnieński turniej.

W meczu o trzecie miejsce lepiej spisała się para Maciej Mozol/Bartłomiej Więckiewicz pokonując duet Mikołaj Brange/Krzysztof Zbrzeżny.

Co istotne, w gronie uczestników znaleźli się nie tylko lokalni zawodnicy, w tym wielu doświadczonych i zaprawionych w bojach na piachu. Nie zabrakło również gości, również z ościennych województw, co tylko potwierdza, że w Gdańsku warto pojawić się i zagrać w dobrym turnieju.

Poziom jest bardzo wyrównany. Jest dzisiaj wielu znajomych z Gdańska. Wczoraj startowaliśmy w Człuchowie, tam udało nam się wygrać. Dzisiaj próbujemy swoich sił w Gdańsku. Planujemy przyjechać również na kolejne turnieje, bo tutaj jest super organizacja.  – mówili w trakcie turnieju Mateusz Wołowicz z Bydgoszczy i Maciej Karolczyk ze Świecia.

Klasyfikacja turnieju 12.07.2020

1. Mikołaj Głowacki/Marcin Krawiecki

2. Marcin Radziewicz/Adam Sobstyl

3. Maciej Mozol/Bartłomiej Więckiewicz


Kolejny turniej w najbliższą niedzielę, 19 lipca. Wszystkie meczę rozgrywane będą na boiskach po prawej stronie molo w Brzeźnie. Nic nie zmienia się również w kwestiach organizacyjnych. O godzinie 11 starują zapisy, a pół godziny później rozpoczynają się pierwsze gry. Najlepsi zawodnicy walczą o nagrody o łącznej wartości 1000 PLN.

  • I miejsce: 500 zł nagrody pieniężnej oraz voucher o wartości 500 zł do Olivia Star Top
  • II miejsce: 300 zł nagrody pieniężnej oraz voucher o wartości 300 zł do Olivia Star Top
  • III miejsce: 200 zł nagrody pieniężnej oraz voucher o wartości 200 zł do Olivia Star Top

 

#CzasNaGdańsk

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »