Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 24 lipca Pływalnie GOS zdejmują część ograniczeń dotyczących ilości osób, mogących przebywać na terenie obiektów na Chełmie, Osowej, Stogach i Oruni. W praktyce oznacza to więcej osób, mogących jednocześnie korzystać z miejskich basenów. 

Drzwi wejściowe są cały czas otwarte, więc nie ma potrzeby dotykania klamek, poza tym można skorzystać z dezynfekcji rąk. Część infrastruktury, jak na przykład niektóre krzesełka w poczekalni, są wyłączone z użytku, żeby można było zachować bezpieczną odległość. Po każdym kliencie dezynfekujemy szafkę i numerek, generalnie na bieżąco sprzątamy i dezynfekujemy cały obiekt. Oczywiście cały czas kontrolujemy też parametry wody basenowej, która dzięki temu jest bezpieczna, a chlor zabija COVID-19 – wylicza środki ostrożności obowiązujące na basenach Waldemar Sidorowicz, kierownik Pływalni na Oruni.

Kilka tygodni temu osoby odwiedzający Pływalnie GOS jak i pracownicy dzielili się wrażeniami z korzystania z basenów po ich ponownym otwarciu. Teraz z Pływalni będzie mogło korzystać jeszcze więcej osób. Aktualnie obowiązujące limity to:

  • Chełm – 36 osób
  • Osowa, Stogi, Orunia – 35 osób
  • w przypadku przebywania na obiekcie kilku osób z jednej rodziny, limity te będą odpowiednio wzrastały
  • W godzinach 16-20 dla odwiedzających dostępna będzie sauna, jacuzzi pozostaje zamknięte

Wciąż obowiązują zasady zasłaniania ust i nosa maseczką od momentu wejścia na obiekt aż do strefy szatni oraz zachowanie bezpiecznego, wynoszącego 1,5 metra dystansu społecznego. Gdański Ośrodek Sportu robi ze swojej strony wszystko co konieczne, żeby odwiedzające Pływalnie osoby mogły czuć się bezpiecznie i komfortowo. Odwiedzających nasze baseny również prosimy o odpowiedzialność i zachowanie zdrowego rozsądku. Dziękujemy!

 

#CzasNaGdańsk

 

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »