[vc_row][vc_column][vc_column_text]Rozpoczęły się aukcje charytatywne na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyło się także miasto Gdańsk z unikatowymi przedmiotami, usługami i gadżetami związanymi z naszym miastem.

W niedzielę, 15 stycznia, już po raz 25. w całej Polsce tysiące wolontariuszy wyjdą na ulice, aby zebrać datki na sprzęt medyczny dla oddziałów ogólnopediatrycznych oraz ratujący zdrowie i życie seniorów w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku wspierać ich będą artyści – w Gdańsku w tym roku wystąpią Brathanki i Jose Torres, będzie także pokaz ogni. Ale nie tylko dając datki do puszki można pomóc.

Jak co roku do akcji włączyło się Allegro, na którym do środy, 18 stycznia, potrwają charytatywne aukcje. Wśród ofiarodawców znalazł się Gdańsk, który oferuje niezwykłe przedmioty i usługi związane z naszym miastem. Włącz się do licytacji, wygraj i pomóż potrzebującym!

Pamiątkowy fragment planki STS „Generał Zaruski”
STS „Generał Zaruski” to flagowy żaglowiec Miasta Gdańska i najstarszy czynny żaglowiec pływający pod polską banderą. Został zamówiony przez polską organizację – Ligę Morską i Kolonialną, z inicjatywy gen. Mariusza Zaruskiego w 1938 roku, na potrzeby szkolenia polskiej młodzieży. Zbudowano go rok później, a w 1940 roku zwodowano. Od tego czasu ten drewniany, tradycyjny kecz gaflowy, jeden z niewielu takich w Europie i jedyny w Polsce, pływa po wodach Bałtyku.[/vc_column_text][us_single_image image=”543″ align=”center”][vc_column_text]

Prezentowany na aukcji przedmiot, to pochodzący z zabytkowego żaglowca fragment historycznej dębowej planki poszycia burt o wymiarach 170 x 130 x 50 mm i wadze około 1 kg, ozdobiony mosiężną plakietką i tabliczką.

Dodatkowo zwycięzca licytacji otrzyma oficjalną koszulkę uroczystości podniesienia bandery (rozmiar S), haftowany emblemat z nowym logo Zaruskiego – taki sam, jaki występuje na galowych mundurach załogi jachtu, kartę pocztową „Pod pełnymi żaglami” oraz certyfikat z podziękowaniami.

Licytacja: STS „Generał Zaruski” – pamiątkowy fragment planki

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row] ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »