Minusowa temperatura, padający śnieg oraz dość wczesna niedzielna pora nie zniechęciły dzielnych biegaczy do stawienia się na pierwszym treningu tegorocznego programu „Aktywuj się w maratonie”. – Biorąc pod uwagę pogodę, nową lokalizację i fakt, że były to premierowe zajęcia w tym roku, setka uczestników to sukces – przyznaje przygotowujący tę grupę do startu w 5. Gdańsk Maratonie Radosław Dudycz.

To właśnie bieg na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów podczas 5. Gdańsk Maratonu będzie zwieńczeniem 11 tygodni przygotowań. Biegacze ruszą w trasę 14 kwietnia 2019 roku.

–  W programie biorę udział po raz trzeci. Na pewno działa, bo poprzednie grupy były bardzo aktywne, a większość osób biorących udział w treningach osiągnęła swoje cele. Fajne jest to, że jeden drugiego motywuje, to jest klucz. Samemu trudniej się trenuje – przyznaje biorący udział w zajęciach Mariusz.

Poprzednie edycje programu „Aktywuj się w maratonie” cieszyły się ogromną popularnością, a frekwencja na zajęciach regularnie przekraczała setkę uczestników. Nad biegaczami czuwa doświadczony zespół trenerów z Radosławem Dudyczem, wielokrotnym mistrzem i medalistą Mistrzostw Polski w maratonie, na czele.

– Sprawdzony i opracowywany przez lata plan zakłada 11 tygodni przygotowań, to ponad 20 jednostek treningowych. Ja od mniej więcej sześciu lat jestem trenerem, powiedzmy, pełną gębą, więc ten program jest stale ulepszany. Jestem bardzo zadowolony z biegaczy, podzieliliśmy ich na dwie grupy: podstawową i zaawansowaną. Nad każdą z nich czuwa po kilku trenerów. Sądzę, że wszyscy będą czynili szybkie postępy – zauważa koordynator projektu.

Na zajęcia z cyklu Aktywuj się w maratonie” czekali szczególnie biegacze, którzy brali w nim udział w latach poprzednich, ale nie zabrakło też debiutantów.

– Jestem tu po raz pierwszy, znajomi bardzo zachwalali te treningi. Chciałabym poprawić swój wynik w półmaratonie, a jeśli będę widziała efekty udziału w zajęciach, być może wystartuje też w Gdańsk Maratonie. Jeśli człowiek czuje, że ma siłę i chęć, żadne warunki nie są mu straszne, gdyby trzeba było, to wstałabym na trening nawet w niedzielę o 5 rano! W grupie siła, a gdy widzi się tylu ludzi, to chce się biegać – mówi Edyta.

Świetną atmosferę na zajęciach podkreśla też Radosław Dudycz.

– Mamy tu fajną grupę, były żarty, dużo śmiechu i wzajemna motywacja. Większość biegaczy zadeklarowała chęć wystartowania w maratonie, chociaż wiadomo, że dystans 42 kilometrów jest bardzo wymagający. Będziemy się wszystkim blisko przypatrywać, ponieważ było też kilka osób, które są dopiero na początku swojej drogi biegowej. Te osoby będą dopiero uczyć się wykonywania wszystkich ćwiczeń, rozgrzewki czy techniki i rytmu biegu, ale jestem pewien, że jeśli będą systematycznie brały udział w treningach, szybko nadgonią pozostałych uczestników zajęć – kończy trener.

 

Program Aktywuj się w Maratonie

Przydatne informacje:

  • zabierz ze sobą wygodne buty sportowe, sportowy strój dający swobodę ruchu, który powinien być dostosowany do warunków atmosferycznych
  • zajęcia będą trwały od 1h30’ do 3h30’
  • warto zabrać ze sobą wodę, żele energetyczne i izotonik oraz strój na przebranie po treningu

Lokalizacje:

Zbiornik Świętokrzyska II
Konstantego Bergiela 1
Niedziela, godzina 9:00

Molo Gdańsk Brzeźno
Środa, godzina 18:00

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »