W najbliższą niedzielę, 24 lutego 2019 roku na pływalni Chełm, przy ul. Chałubińskiego 13 w Gdańsku, odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym. Zawody są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od 8 do 18 lat. Celem zawodów jest promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja ratownictwa wodnego i pływania, jako czynnej formy uprawiania rekreacji sportowej.

Zawody rozpoczną się o godzinie 8 rano. Młodzież rywalizować będzie w trzech kategoriach wiekowych: 8-11, 12-14 i 15-18 lat. Najstarsi uczestnicy zaprezentują się w czterech konkurencjach, natomiast młodsi w trzech. Ogromną część startującej w Mistrzostwach młodzieży stanowić będą uczestnicy programów Gdańskiego Ośrodka Sportu: Aktywuj się w ratownictwie oraz Zimowa szkoła ratownictwa.

– Dla tych dzieci to będzie świetna forma sprawdzenia w warunkach zawodów tego, czego nauczyły się na naszych zajęciach – mówi Pan Stefan, 82-letni ratownik, który wychował już całe pokolenia swoich przyszłych następców.

Zgłoszenia na zawody odbywają się przez formularz elektroniczny dostępny poniżej. Zapisy trwają do 21 lutego 2018 roku do godziny 15:00. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Link do formularza: klik
Regulamin zawodów i oświadczenie rodzica: klik

Poniżej filmy instruktażowe poszczególnych konkurencji, które będą obowiązywały podczas zawodów:

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »