Ruszyły zapisy do pierwszej tegorocznej edycji Zawodów XC Gdańsk 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. To jedyny tego typu cykl imprez XC na Pomorzu. Na uczestników czekają kultowe i świetnie przygotowane trasy. Na inaugurację w dniu 2 czerwca, zawodnicy wystartują w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym (ul. Czyżewskiego).

Opłata startowa za udział w pojedynczej edycji imprezy XC Gdańsk 2018 wynosi:
w kategoriach zawodników powyżej 18 lat:
30 zł – płatne do 30 maja
50 zł – płatne w dniu imprezy w Biurze Zawodów
w kategoriach zawodników poniżej 18 lat:
10 zł – płatne do 30 maja
20 zł – płatne w dniu imprezy w Biurze Zawodów

Zaplanowane na ten rok Zawody XC Gdańsk 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska stanowią powrót dużych imprez rowerowych w regionie słynącym ze znacznej liczby kolarzy górskich. Trzy edycje, które odbędą się w tegorocznym sezonie z pewnością przyciągną najlepszych zawodników.

Po kilku latach przerwy, w  Gdańsku ponownie będzie można wystartować w cyklu imprez kolarskich dla kolarzy amatorów na każdym poziomie wytrenowania. Ich organizatorem, podobnie jak przed laty MTB Bike Tour Gdańsk, będzie Gdański Ośrodek Sportu przy współpracy z Trójmiejskim Stowarzyszeniem Rowerowym. Zawody MTB w formule XC (cross-country) to możliwość rywalizacji na krótkich i widowiskowych pętlach na pięknych terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To również możliwość startu dla wszystkich kategorii wiekowych, począwszy od dzieci na rowerkach biegowych, skończywszy na kategorii dla seniorów.

Warto podkreślić, że to jedyny tego typu cykl imprez XC na Pomorzu. Trasy biec będą przez – Czyżewskiego, Matemblewo oraz Abrahama, możliwość rywalizacji dla każdego – do startu wystarczy rower wyposażony w dwa hamulce oraz kask – a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »