Gdańskie zawody Nordic Walking 2017 były przedostatnią rundą zmagań w ramach tegorocznego Pucharu Bałtyku. Niemal 340 uczestnikom przyszło zmierzyć się na wyjątkowej i atrakcyjnej trasie na Wyspie Sobieszewskiej.

W zawodach rozegranych w sobotę, 30 września obowiązywały dwa dystanse. Pięciokilometrowy dedykowany był przede wszystkim amatorom, osobom dopiero zaczynającym przygodę z marszami z kijkami. Ta grupa była zdecydowanie liczniejsza. Metę osiągnęło 280 uczestników. Trasa 10-kilometrowa przyciągnęła najbardziej zapalonych chodziarzy.

Na dystansie pięciu kilometrów najszybszy okazał się Rosjanin Dmitriy Yankovskiy /Klub Sportowy DED – Kalinigrad/ z czasem 31 minut i 30 sekund. Przeszło 40 sekund więcej potrzebował na pokonanie tej trasy drugi zawodnik, Rafał Toporek /Team DEAF – Przodkowo/, dodatkowo klasyfikowany w kategorii osób niepełnosprawnych. Jego wynik to 32:13. Trzecie miejsce zajął Adam Kuźmicz /Nordic Walking Pasłęk Maszewko/, który zameldował się na mecie po 32 minutach i 36 sekundach.

Bardziej zacięta rywalizacja miała miejsce w kategorii kobiet, w której różnice na mecie nie były tak duże. Wśród pań najszybszą okazała się Anna Szarszunowicz /Nordic Walking Pasłęk/ z wynikiem 36:05. Drugie miejsce przypadło Magdalenie Król /Gdynia/ z rezultatem 36:12. Ostatnie miejsce na podium zajęła Saturnina Wilkołek-Szudarska /Dwa Kije Słupsk/ z czasem 36:24.

Na dłuższym dystansie zdecydowanie najlepszym zawodnikiem okazał się Olgierd Depka Prądzyński /Gdynia/. Z czasem 1:03,24 był niemal minutę szyby od kolejnego na mecie Adriana Tofila /Gdynia – Chodzezkijami.pl Elite Team/ – 1:04,19. Podium uzupełnił Patryk Kuśmierek /Błękitni NW Dziemiany/ z wynikiem 1:04,47.

Najszybszą z kobiet była Adrianna Lipko /Gdynia – Pendolino/, która ukończyła zwody z wynikiem 1:11,20 i znaczną przewagą nad drugą, Małgorzatą Badochą-Dudą /Gdańsk – Chodzęzkijami.pl. Elite Team/ – 1:12:44. Trzecia finiszowała Iwona Hinc /Żukowo-Borkowo – Face Nordic Walking Team/ z czasem 1:13:24.

Oprócz punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Bałtyku Nordic Walking 2017, uczestnicy otrzymali również pamiątkowe medale. Na najlepszych zawodników na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych czekały ponadto puchary.


Każdy, kto chciałby podszlifować swoje umiejętności w marszu z kijkami czy po prostu zadbać o dobrą kondycję, może skorzystać z bezpłatnych treningów organizowanych w ramach programu “Aktywuj się w Gdańsku”. Zajęcia Nordic Walking odbywają się regularnie, w każdy wtorek o godzinie 18:00, niezależnie od pogody. Kierowane są do wszystkich, którzy dostrzegają korzyści prozdrowotne płynące z marszów z kijkami oraz do tych, którzy w ten sposób chcą poprawić swoją kondycję. Prowadzi je instruktor NW, Krzysztof Walczak. Miejscem zbiórki i startu jest Park im. R. Reagana (parking przy ul. Dąbrowszczaków – wejście D do parku). Nie trzeba mieć własnego sprzętu. Na miejscu zapewnione są kije do Nordic Walking.

Szczegóły na stronie: aktywujsiewgdansku.pl. ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »