Pracownicy Działu Imprez Gdańskiego Ośrodka Sportu zaangażowani w realizację projektu HOST4ALL – „Hosters Of SporTs-for-ALL events share experience” w ramach Programu Erasmus+ Sport gościli w dniach 20-23.03.2024 w serbskiej miejscowości Kopaonik, gdzie uczestniczyli w kolejnym spotkaniu partnerów projektu oraz mieli okazję przyjrzeć się z bliska zimowej imprezie zorganizowanej przez serbskich partnerów projektu pn.: Ski Fest Kopaonik. Była to już 31. edycja festiwalu narciarskiego połączona z edukacją i dobrą zabawą na śniegu zgodnie z ideą „sport dla wszystkich”.

Pobyt w Serbii rozpoczął się od dnia poświęconego zapoznaniu się z możliwościami oraz infrastrukturą serbskich gór i kurortu jakim jest Kopaonik. Nasi pracownicy poświęcili ten dzień na zebranie cennego doświadczenia oraz rekonesans w sferze organizacji eventów sportowych w innym kraju. Organizacja Eventu narciarskiego to nowe doświadczenia dla nas. Natomiast struktura organizacyjna samego wydarzenia, zabezpieczenie go oraz przygotowanie uczestników wyglądały podobnie do wydarzeń organizowanych w Gdańsku.

Podczas pierwszego dnia Uczestnicy mieli do pokonania slalom połączony z grą na orientację. Punkty rozłożone były zarówno wzdłuż stoku jak i poza nim, wśród drzew i przecięć stoku łączących poszczególne trasy narciarskie. Pogoda dopisała a w zawodach wzięło udział kilkudziesięciu narciarzy z różnych krajów. Tego samego dnia wieczorem odbyło się uroczyste otwarcie wydarzenia. Podczas niego organizatorzy witali gości oraz wystąpił zespół folkowy z Kosova.

Dzień drugi rozpoczął się dla nas od roboczego spotkania, którego celem było omówienie alfa wersji pliku zawierającego wytyczne i zalecenia organizacji imprez dla wszystkich. Plik został przygotowany przez Partnerów projektu i zaimplementowany do europejskiego systemu Erasmus+. Elementami głównymi spotkania było omówienie kontekstów graficznych projektu, dopracowanie księgi znaków oraz intensyfikacja działań w sferze social mediów, których głównym celem jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Po zakończeniu części roboczej Uczestnicy udali się w dolinę gdzie stworzono miasteczko zawodów oraz miejsce wspólnej rekreacji Uczestników Ski Festival Kopaonik. Na miejscu można było spróbować swoich sił w dartach, minigolfie, rzucie puszką aluminiową do celu lub zagrać w siatkówkę na śniegu. Organizatorzy przygotowali piktogramy związane z proekologiczną edukacją społeczeństwa oraz istotą recyklingu. Festiwal na śniegu zebrał około 600 uczestników zimowego szaleństwa co jest bardzo dobrym wynikiem w naszej ocenie.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »