Trzy godziny świetnej, tanecznej zabawy, dziesiątki tysięcy spalonych kalorii oraz 3 i pół tysiąca złotych zebranych dla potrzebującej Tatiany to bilans VI Gdańskiego Zumbathonu, który odbył się w ostatnią sobotę w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Kołobrzeskiej 61.

Zumbathon to połączenie wyrazów zumba i maraton. I właśnie takie „wyzwanie” podjęło w minioną sobotę blisko 200 uczestników, którzy przez trzy godziny bawili się, tańczyły i spalali kalorie, pomagając w ten sposób potrzebującym.

– Jak zwykle było bardzo energetycznie, a atmosfera była świetna. Co mnie cieszy, jak co roku na imprezie pojawiły się osoby, które nigdy wcześniej nie były na zumbie. Na maratonie obecna była też Tatiana i jej rodzina. Bardzo dziękują za udzieloną pomoc – mówiła po wydarzeniu Ania Cegłowska, organizatorka Zumbathonu, która na tym samym obiekcie, dwa razy w tygodniu, prowadzi darmowe zajęcia z zumby w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku.

Tatiana Rąbała z Bielawek k. Pelplina (woj. pomorskie) jest bardzo ciężko chora. Ma zespół Retta – to postępująca choroba genetyczna. Mimo, że ma 12 lat Tatiana sama nie chodzi, przestała mówić, potrzebuje całodobowej opieki. Tatiana i jej rodzina potrzebuje domu dostosowanego do jej potrzeb – mieszka z rodzicami i bratem u dziadka na strychu. Cała kwota zebrana na Zumbathonie wspomoże ten cel. Tatianie i jej rodzinie można pomóc także TUTAJ <klik>

Podczas zumbathonu uczestnicy bawili się pod okiem najlepszych polskich instruktorów, oprócz wspomnianej Ani Cegłowskiej ton imprezie nadawali także Oktawian Zagórski, Monika Tran Van, Aga Himkowska, Paulina Kluge, Ania Zacharek, Dorota Sumiła, Ola Kloska, Dorota Szyplińska, Justyna Senger oraz Liudmyla Pervushyna.

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »