Zajęcia OCR to nowa pozycja w harmonogramie darmowych treningów organizowanych w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku. Spotkania będą odbywać się w Parku im. R. Reagana w każdą sobotę. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcą podnieść swoją sprawność ogólną, ale także startujących w biegach przeszkodowych takich jak Amberman i chcących osiągać w nich jak najlepsze wyniki. Pierwsze zajęcia odbędą się już 24 lutego.

  • Sobota, godzina 9:45
  • Miejsce zbiórki: Park im. Ronalda Reagana w Gdańsku, w okolicach przeszkody OCR – Elite Combo T-Rex , LOKALIZACJA

OCR (z angielskiego obstacle course racing), czyli po prostu biegi przeszkodowe, przez ponad dekadę przeszły w naszym kraju prawdziwą ewolucję, poczynając od „ekstremalnych” imprez dla szerokiej rzeszy uczestników, z „atrakcjami” takimi jak czołganie się w błocie i kąpiel w kontenerze pełnym lodu, żeby w pewnym momencie wziąć kurs na pełnoprawną dyscyplinę sportu, mającą na celu wszechstronne sprawdzenie sprawności, siły i kondycji uczestników. I właśnie pod kątem rozwoju ostatnich z wymienionych cech odbywać się będą Zajęcia OCR w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku.

Zajęcia OCR prowadzone z wykorzystaniem klatki treningowej w Parku im. R. Reagana mają wzmacniać możliwości pracy z ciężarem własnego ciała i uczyć technik pozwalających na bezpieczne i efektywne branie udziału w wydarzeniach sportowych typu OCR (Bieg z Przeszkodami) jak np. Gdański Amberman lub Ninja typu Ninja Warrior. Zajęcia mają na celu naukę podstawowych technik stosowanych przy pokonywaniu tzw. Przeszkód na biegach przeszkodowych, np. swing na ringach, wspinanie po linie, wariat czy monkey bar. Z całą pewnością pomogą poprawić ogólną sprawność i złapać lepszą formę – zapewnia Przemek Trapkowski z firmy Toroz.

Zajęcia prowadzone będą przez trenerów z Ninja Areny, aktywnych zawodników klubu sportowego OCR xRunners.

Sprawdź możliwości treningowe, jakie daje przeszkoda Elite Combo T-Rex

Co ciekawe, elementy OCR już od Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku wejdą w skład Pięcioboju Nowoczesnego, w miejsce jazdy konnej. Kto wie, być może dla któregoś z uczestników zajęcia OCR w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku staną się pierwszym krokiem w kierunku olimpijskiego medalu? Absolutnie nie można tego wykluczyć!

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »