Bieganie to chyba najpopularniejsza na świecie forma uprawiania sportu, którą kultywuje się pod każdą szerokością geograficzną. W poprzedniej edycji Gdańsk Maratonu oprócz krajowych zawodników udział wzięli również biegacze pochodzący z kilkunastu innych państw. Skandynawia, kraje ościenne, Francja, Wielka Brytania, Włochy, a nawet dość egzotycznie wyglądający w tym towarzystwie Cypr – te flagi można było wówczas dostrzec na liście startowej. Gdańsk od zawsze był miastem otwartym na świat, dlatego chcemy, żeby w kolejnych edycjach naszego biegu wystartowało jeszcze więcej uczestników zza granicy. Mają nam w tym pomóc zagraniczni Ambasadorzy 6. Gdańsk Maratonu – przedstawiamy pierwszych z nich!

Nie przypadkowo piszemy tutaj w liczbie mnogiej, bo zamierzamy tu przedstawić parę: Holenderkę Celeste oraz jej chłopaka Hampusa, który jest Szwedem. Duet najpierw weźmie udział w sobotnim biegu „Gdańsk na piątkę” (18 kwietnia 2020), a drugiego dnia imprezy, wraz z innymi Ambasadorami, stworzą międzynarodową sztafetę, która zmierzy się z dystansem 42 kilometrów i 195 metrów (19 kwietnia 2020).

Mamy po 28 lat i mieszkamy w Holandii, ja jestem lekarzem, a Hampus programistą. Naszą wspólną pasją jest triathlon, ale z trzech, składających się na niego dyscyplin najbardziej kochamy bieganie. Prawie zawsze staramy się trenować razem. Sport pozwala nam uwolnić nasze umysły i głowę. Nasze sportowe przygody uwielbiamy łączyć z podróżami. Nie możemy się doczekać startu w Gdańsku, pobiegniemy zarówno w biegu na 5 kilometrów, jak i w sztafecie podczas 6. Gdańsk Maratonu. Do zobaczenia na trasie! – przedstawia siebie i swojego chłopaka Celeste.

Międzynarodową parę biegaczy można śledzić na Instagramie:

Pozostałych Ambasadorów 6. Gdańsk Maratonu przedstawimy wkrótce!

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »