Bieg wokół murawy gdańskiego stadionu, podbiegi oraz zbiegi stworzyły wyjątkowy klimat kolejnego biegowego wydarzenia zorganizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. Zawody #RUNGDN na bursztynowej arenie na dystansie 5 kilometrów wygrał Tomasz Szczykutowicz z Pruszcza Gdańskiego.

Wyniki #RUNGDN Stadion

Cykl #RUNGDN tworzą kameralne imprezy w różnych, ciekawych przestrzeniach Gdańska. Tym razem, w sobotę 10 lipca 2021 r. GOS zaprosił do rywalizacji na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Do pokonania były dwie pętle o łącznej długości 5 km. Trasa przebiegała między innymi wokół murawy stadionu i ze względu na podbiegi i zbiegi miała charakter interwałowy.

Dla jednych trening, dla innych start i walka ramię w ramię z innymi zawodnikami – każdy ze startujących miał swoją motywację do pokonania dystansu dostępnego dla każdego, włącznie z początkującymi biegaczami.

Najszybszym zawodnikiem okazał się Tomasz Szczykutowicz z Pruszcza Gdańskiego, który zameldował się na mecie z wynikiem 17 minut i 44 sekundy.

Jestem w ciężkim treningu pod złamanie 35 minut na dychę, więc to dla mnie typowo treningowy start, a że udało się wygrać to fajnie, jest forma. To dobre miejsce do biegania. Jeśli robimy jakieś interwały czy nawet mocniejszą jednostkę w drugim zakresie to jak najbardziej. Dziś pogoda na pewno nie ułatwiała, bo był mocny wiatr i cały czas w twarz wiało, więc nie dało się osiągnąć zakładanego wyniku, ale mimo to było fajnie, cieszy wygrana – podsumował zwycięzca biegu.

Miejsca na podium uzupełnili Jarosław Tuszyński z Gdańska /18:35/ oraz Tomasz Dwulat z Barcian /18:56/.

Wśród pań najlepsza była Iwona Rok-Czapiewska z Gdańska z wynikiem 21:22. Drugie miejsce zajęła Beata Stramska z Gdańska /21:28/, a trzecie Alicja Landowska z Gdańska /23:39/.

Trasa spokojna chociaż wiało. Podbieg niestety był dość trudny, ale jestem bardzo zadowolona jak na formę pocovidową, lipcową. Biegam i startuję na tyle, na ile czas pozwala. Oprócz tego mam jeszcze treningi rowerowe, startuję też w duathlonach, ale marzą mi się za jakiś czas dystanse maratońskie – podsumowała druga na mecie, Beata Stramska.


Kolejna okazja do sprawdzenia swoich sił i formy w rywalizacji z innymi nadarzy się za dwa tygodnie, podczas zawodów #RUNGDN w lesie, które odbędą się 24 lipca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Oliwie. Start i Meta usytuowane będą na polanie w Dolinie Czystej Wody. Podczas imprezy po raz kolejny obowiązywał będzie limit 250 startujących, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

Zapisy: https://zapisy.sts-timing.pl/746/

Informacje o kolejnych imprezach cyklu: https://rungdn.pl

Organizator: Gdański Ośrodek  Sportu

Patronat: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »