Nordic Walking ma w Gdańsku setki sympatyków, a osoby dynamicznie spacerujące z kijami w pojedynkę, w parach czy zorganizowanych grupach można spotkać w pasie nadmorskim, parkach, lasach czy przestrzeni miejskiej. Jeśli dodamy do tego fakt, że Nordic Walking to jedna z najzdrowszych form aktywności ruchowej, która przy odpowiedniej technice angażuje ponad 90% partii mięśniowych, popularność Nordic Walking nikogo dziwić nie powinna. A ponieważ każdy sportowiec, nawet amator, ma w sobie żyłkę do rywalizacji, udział w zawodach stanowi nie lada frajdę.

I właśnie zawody Nordic Walking wracają do kalendarza imprez Gdańskiego Ośrodka Sportu, a świetna lokalizacja zmagań i ciekawa trasa powinna zadowolić każdego miłośnika dynamicznego spaceru z kijami. Zawody odbędą się w sobotę, 25 lutego na Wyspie Sobieszewskiej. Warto wziąć w nich udział.

Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans około 5 kilometrów leśnymi, szutrowymi ścieżkami. Nie zabraknie lekkich przewyższeń, podbiegów i zbiegów, a to wszystko wśród wszystkich uroków Sobieszewa – bliskości morza, lasów. To właśnie niepowtarzalna atmosfera panująca na wyspie, w połączeniu z ciekawą trasą i bliskością natury sprawia, że rywalizowanie w tym miejscu dostarcza uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Bez wątpienia potwierdzą to biegacze biorący udział w imprezach cyklu #RUNGDN, którzy startowali tu w 2021 i 2022 roku. Zresztą i tym razem ich nie zabraknie, a do walki ruszą 10 minut przed zawodnikami Nordic Walking.

Każdy zawodnik przekraczający linię mety otrzyma pamiątkowy medal, a zawodniczki i zawodnicy, którzy zajmą miejsce na podium, zostaną uhonorowani specjalnymi pucharami. Organizator określa limit czasu ukończenia Zawodów na 1,5 godziny, więc jest mnóstwo czasu, żeby w spokoju, bez zbytniej presji zmierzyć się z 5-kilometrowym dystansem.

Patronat: Nadleśnictwo Gdańsk

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »